tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

CZERWIEC 2002

 
 
Serwis prasowy nr 71

20 czerwca 2002


 • KRÓTKI PRZEGLĄD INWESTYCJI GMINNYCH
  przedstawia burmistrz Jerzy Wiśniewski
  Zgodnie z przyjętym, trzyletnim harmonogramem przebiegają prace przy modernizacji i rozbudowie gimnazjum w Obornikach Śląskich. Nasza największa inwestycja jest poważnym obciążeniem budżetu gminy, ale i przedmiotem szczególnej troski władz samorządowych.
 • SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE TRAGICZNEGO WYDARZENIA
  10 lipca br. dwójka kolegów z Urazu pojechała kąpać się na odrzański zalew zwany "Bajkałem". Jeden z nich mógł nie wrócić już do domu. Życie zawdzięcza odwadze swojego kolegi i przytomności młodych ludzi z Wrocławia.
 • ZMIANY W ESTETYCE MIASTA
  Trwają prace porządkowo-inwestycjne w miejskich parkach. Równanie linii krawędzi alejek i uzupełnianie brakujących części: palisadami lub elementami betonowymi; wyrównywanie i utwardzanie parkowych ścieżek mułem bazaltowym.
 • OSIĄGNIĘCIA MŁODYCH ARTYSTÓW Z KOŁA MAŁEGO PLASTYKA
  prowadzonego przez Bożenę Przybylską w Obornickim Ośrodku Kultury
  Dwunastoletnia Kasia Mordzak zdobyła wyróżnienie za pracę "Wolny czas lubimy spędzać na zielonych łąkach" w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie
 • FESTIWAL FOTOGRAFII WROCŁAW 2002 W PIWNICACH
  Jedną z wystaw Festiwalu organizatorzy przywieźli do piwnic Obornickiego Ośrodka Kultury. Na ekspozycję składa się ponad 200 prac wykonanych przez studentów Wyższego Studium Fotografii afa z Wrocławia.
 • DOROCZNE SPOTKANIE Z SOŁTYSAMI
  Na dzień 21 maja 2002r burmistrz Jerzy Wiśniewski zaprosił Sołtysów na spotkanie na doroczne spotkanie. W programie spotkania znalazły się kwestie: omówienie rysunków planu przestrzennego zagospodarowania gminy, informacja w sprawie spisu, bieżące informacje na temat prowadzonych inwestycji i rolnictwa oraz dyskusja i wnioski.
 • DZIECI Z DROHOBYCZA
  Nie mamy wiele, ale tym, co mamy chcieliśmy się podzielić - powiedziała Krystyna Haładaj, dyrektor SP3 w słowie powitalnym na czwartkowym koncercie zespołu "Leśne Kwiaty" w OOK.
 • HUSIATYN WCZORAJ I DZIŚ
  Wystawa towarzysząca XI Zjazdowi Czabarowiaków, zrzeszonych w Związku Expatriowanych z Czabarówki. /Czabarówka - podhusiatyńska wieś, silny ośrodek polskości/. Zdjęcia, z rodzinnych albumów i historycznych archiwów, przygotowali i do ekspozycji udostępnili Teresa i Henryk Hrankowscy z Warszawy.
 • KRYSTYNA WIŚNIEWSKA INFORMUJE
  Dnia 5 czerwca br. uczniowie klasy II b i Vb uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród, za udział w konkursie ekologicznym "MÓJ LAS", w "Dolnośląskim Klubie Leśnika" we Wrocławiu. Uczniowie klasy IIb zdobyli punktowane miejsca
 • MULTIMEDIALNA WIZYTÓWKA
  Mamy nowy materiał promocyjny Gminy - multimedialną prezentację Gminy Oborniki Śląskie na płytce, którą można nosić w wizytowniku. Prezentacja jest dwujęzyczna - polsko-niemiecka - w szacie graficznej urozmaicanej zdjęciami, akwarelami i mapami.
 • NIETOPERZE GMINY OBORNIKI ŚLĄSKIE
  W dniach 22-29 maja 2002 r. w rejonie Obornik Śląskich członkowie Wrocławskiej Grupy Chiropterologicznej przeprowadzili wieczorne kontrole w poszukiwaniu nietoperzy przy użyciu detektorów ultrasonicznych

 • OGŁOSZENIE PCPR
  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że istnieje możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych, udzielanych w siedzibie naszej instytucji dla osób będących w sytuacji kryzysowej.
 • ONI ROZSŁAWILI NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ
  Urządzoną w holu OOK tytułową wystawę przygotowali uczniowie klas III Gimnazjum pod okiem Wiesławy Czmiel i Danuty Nowak. Ekspozycja opowiada historię rodziny Schaubertów.
 • PIŁKA SIATKOWA
  Reprezentanci samorządów gminnych rozgrywali w dniu 26 maja br. w Trzebnicy Turniej Piłki Siatkowej Rajców Gminnych. Obornicka reprezentacja potwierdziła prymat w tej dziedzinie, wygrywając decydujące pojedynki z Wisznią Małą 3:2 oraz z Trzebnicą 3:1.
 • PODZIĘKOWANIE
  W dniu 5 czerwca 2002 roku Jednostka Ochotniczej Straży pożarnej, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Obornikach Śląskich, zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci z tej szkoły z okazji Dnia Dziecka.
 • POLITYKA MIESZKANIOWA
  Jeszcze w ubiegłym roku Rada Miejska zobowiązała Zarząd do opracowania dokumentu obejmującego całość zagadnień związanych z gospodarowaniem zasobem mieszkaniowem gminy i wytyczającym kierunki rozwoju. Dokument przygotowany przez ZGM i złozony pod obrady ostatnie sesji nie wypełnił oczekiwanych rezultatów.
 • POTOMEK SCHAUBERTÓW W OBORNIKACH ŚLĄSKICH
  Pod koniec ubiegłego roku odezwał się do nas, pocztą elektroniczną, Joachim Bomhard - najmłodszy wnuk Ruth i Ernsta von Schaubertów, ostatnich, przedwojennych mieszkańców i właścicieli pałacu w Obornikach.
 • SESJA RADY MIEJSKIEJ
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje, że na dzień 27 czerwca 2002r została zwołana XXXV Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich.

 • SPACER PO MIEŚCIE WEDŁUG 9 STANOWISK
  Dobrze służy promocji i poznawaniu walorów naszego miasta ubiegłoroczne wydawnictwo - Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza "Na Grzybek", wydawcą którego jest Urząd Miejski.
 • SPIS POWSZECHNY
  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań oraz Powszechny Spis Rolny 2002 mamy już za sobą . Rachmistrze spisowi odwiedzili , zgodnie z przekazaną im dokumentacją wszystkie budynki i lokale mieszkalne, wszystkie zamieszkane pomieszczenia, nie będące mieszkaniami oraz obiekty zbiorowego zakwaterowania, występujące na terenie naszej gminy.
 • TENIS STOŁOWY
  Turniej Radnych i Członków Zarządów w Tenisie Stołowym rozegrany w kwietniu br. w Trzebnicy potwierdził dobra formę naszych reprezentantów.
 • TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ
  Gmina Oborniki Śląskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Drużyny Piłki Siatkowej na Turniej Piłki Plażowej, który odbędzie się w Obornikach Śląskich w dniach 29-30 czerwca 2002 roku. /szczegóły dotyczące uczestnictwa, tel. 310 12 70/
 • TURNIEJ WETERANÓW PIŁKI RĘCZNEJ
  Weterani SPR "BÓR" na arenie międzynarodowej.
  W dniu 25.05.2002r. w Hradec Kralowe odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Weteranów.
 • W CZASIE EGZAMINU
  W dniach 14 i 15 maja, kiedy oborniccy gimnazjaliści klas III zdawali swój pierwszy poważny egzamin życiowy, ich młodsi koledzy i koleżanki brali udział w Prezentacjach Kultury Państw Unii Europejskiej, które odbywały się w Obornickim Ośrodku Kultury.
 • WARSZTATY EKOLOGICZNE W WOJSŁAWICACH
  W Gminie Oborniki Śląskie aktywnie pracują Szkolne Koła Ligi Ochrony Przyrody. W nagrodę Zarząd Okręgowy LOP umożliwił zorganizowanie warsztatów ekologicznych na terenie Arboretum w Wojsławicach. 23 maja 42 uczestników warsztatów z 6 gminnych szkół udało się wraz z opiekunami do tego uroczego zakątka Dolnego Śląska.
 • WYSTAWA MALARSTWA WROCŁAWSKIEJ GRUPY 3 + 1
  Grupa 3 + 1 składa się z artystów malarzy, z których każdy posiada własne założenia ideowo-artystyczne. Różnice które wynikają z bardzo osobistego ujmowania widzialnego świata powodują, że Grupę charakteryzuje wielość postaw i tematów