tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 94

2-29 czerwca 2004


 • PIKNIK W WILCZYNIE
  Trzy lata temu pierwszy integracyjny piknik Zenon Łoś poprowadził sam...
  ...dziś - 1 czerwca - z pomocą sponsorów i instytucji, których lista obejmuje prawie 30 pozycji.
 • MECHANIK ROKU 2004
  Mieszkaniec Obornik Śląskich, student Politechniki Wrocławskiej - Marcin Niwisiewicz zdobył tytuł Mechanika Roku 2004 w konkursie organizowanym przez firmę Fota.
 • MAŁE TARGI TURYSTYCZNE
  W dniach 5-9 czerwca Dolnośląska Organizacja Turystyczna zorganizowała w Galerii Dominikańskiej małe targi turystyczne, na których promują się dolnośląskie miasta przed nadchodzącymi wakacjami. Gminy powiatu trzebnickiego prezentują się na stoisku Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy.
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2003/2004
  Nagrody Burmistrza, najlepsi absolwenci

 • MARATON MTB
  Maratony Dolnośląskie -Maraton MTB o Puchar Urzędu Marszałkowskiego, 10 lipca 2004, Oborniki Śląskie. Szczegóły - Ośrodek Sportu i Rekreacji, tel. 0 71 310 12 70.

 • OBORNICKA JEDNOSTKA OSP W KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICZO-GAŚNICZYM
  Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy jest to zespół przedsięwzięć organizacyjnych, szkoleniowych, materiałowo-technicznych i finansowych, obejmujących prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych, miejscowych zagrożeń oraz skupiający w uporządkowanej wewnętrznie strukturze jednostki ochrony przeciwpożarowej w celu ratowania życia, zdrowia, mienia i środowiska.
 • IX SPOTKANIA Z MUZYKĄ I POEZJĄ
  Łagodne ptaki kołyszące się nad sceną towarzyszyły recytującym i śpiewającym wykonawcom w Obornickim Ośrodku Kultury w dniu 19 czerwca, podczas kolejnej edycji Spotkań z Muzyką i Poezją. Do przesłuchań zgłosiło się 80 wykonawców z całej Polski. Młodych interpretatorów, w trzech kategoriach, oceniało jury pod kierunkiem śpiewającej aktorki Bożeny Krzyżanowskiej.
 • GIMNAZJUM ZNÓW MASZERUJE
  W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich odbyły się Marsze na Orientacje.  Odbyły się 1 czerwca 2004 r. w Dzień Dziecka. Młodzież Gimnazjum  poznawała piękno swojego miasta, uczyła się jego historii, poznawała ciekawe miejsca, zabytki nie tylko kultury, ale również przyrody. Uczniowie mieli do pokonania trasę wokół miasta wraz z koniecznością odwiedzenia dwudziestu jeden punktów.
 • ZWIEDZANIE OBORNIKI ŚLĄSKICH I OKOLIC KONNĄ BRYCZKĄ
  Od 26 czerwca Oborniki Śląskie i okolice można zwiedzać siedząc sobie w wygodnej bryczce. Codziennie, sprzed Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Poniatowskiego 22, w godzinach 13.00 - 18.00 można wyruszyć na spacerową trasę:
 • KONCERT POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK ŚLĄSKICH PAWŁA MISIORKA
  Już drugi rok z rzędu muzyka trzebnickiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej rozbrzmiewa w obornickich kościołach. Tegoroczny koncert XI Festiwalu, dzięki życzliwości księdza proboszcza Franciszka Jadamusa, gościł w kościele pw. św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego. Popularni wykonawcy, niecodzienne instrumenty, z "Niecodziennika" Księdza od Biedronki - anegdoty i poezja księdza Jana Twardowskiego, to najkrótsza recenzja koncertu.
 • 15 LECIE WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
  XXI sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich, w dniu 24 czerwca miała nietypowy przebieg. Na zaproszenie Szczepana Antoszczyszyna - przewodniczągo Rady uczestniczyli w niej radni, burmistrzowie, wiceburmistrzowie i przewodniczący Rad czterech samorządowych kadencji z okazji 15 lecia wyborów samorządowych.