tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Grudzień 2001

 
 
Serwis prasowy nr 64

21 grudnia 2001


 • KOŃCZYMY TEGOROCZNE INWESTYCJE DROGOWE
  O upływającym roku będziemy mogli chyba mówić, że był intensywny jeżeli chodzi o wykonane inwestycje drogowe.
  Na całościowe podsumowanie będzie czas przy okazji składania sprawozdania z wykonania budżetu

 • "GRANT OŚWIATOWY" PO RAZ DRUGI
  Zasady tworzenia funduszu, wnioskowania i rozdziału grantów oświatowych na działalność pozalekcyjną zostały przyjęte uchwałą Rady Miejskiej w czerwcu 2000 roku. Zajęcia pozalekcyjne w roku 2001 /kalendarzowym/ były prowadzone w oparciu o środki pochodzące m.in. z garantu oświatowego.

 • PARTNERSTWO MIAST (2 LISTY)
  Listy od burmistrza Rahau i od Brigitte Kessel.

 

 
Serwis prasowy nr 63

7 grudnia 2001


 • ZAKAZANY RAJ DLA SYMPATYKÓW MOTOCROSSU W WILCZYM JARZE
  Dzień 17 lutego 2001 roku na długo zostanie w pamięci sympatyków motoryzacji w "wydaniu sportowym". W tym dniu działacze Obornickiego Klubu Motorowego (OKM) zaprosili na prezentację utworzonego przez siebie rekreacyjnego toru crossowego liczne grono gości, wśród których widzieliśmy przedstawicieli obornickich przedsiębiorców, znanych w motocrossie zawodników, konstruktorów pojazdów czterokołowych, właścicieli samochodów terenowych, przedstawicieli radia (RMF), prasy lokalnej i wrocławskiej oraz telewizji (Polsat, TeDe, TVN).

 • TRUDNY BUDŻET 2002
  Prace nad projektem budżetu zostały ukończone w pierwszej połowie listopada.
  15 listopada 2001r. projekt budżetu na 2002 rok został złożony w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, a radnym dostarczony wraz z materiałami na listopadową sesję.

 • BURZLIWE DYSKUSJE
  Za nami sesja podatkowa. Jakkolwiek płacenie podatków i uiszczanie opłat traktujemy jako dolegliwość, to rozumiemy jednak, że inaczej być nie może. Jeżeli wzrost podatków i opłat jest w przyzwoitej relacji z inflacją, to jesteśmy w stanie to przetrawić. Burzymy się natomiast, jeżeli wzrost opłat wyraźnie od inflacji odbiega. Taka burza towarzyszy dyskusji przy ustalaniu wysokości opłaty za wodę i ścieki na rok 2002.

 • KOLEJNY TYTUŁ MISTRZA POLSKI W RĘKACH WICEBURMISTRZA OBORNIK ŚLĄSKICH
  Dąbrowa Górnicza ponownie gościła, w dniach 22-25 listopada 2001 roku, uczestników VIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych i Radnych. Pracownicy Urzędów Gmin i Starostw Powiatowych z terenu całej Polski rywalizowali w 5-ciu dyscyplinach sportu. Rozegrano turnieje tenisa stołowego, badmintona - gry pojedyncze i podwójne, tzw. "deble", pływanie, turniej brydżowy i szachowy.

 • DRODZY DARCZYŃCY I PRZYJACIELE
  Od roku nasza rodzina zmaga się z ciężką chorobą - stwardnieniem bocznym zanikowym - mojej żony Barbary. Dramatyczne pogorszenie choroby w owym czasie przykuło Basię do łóżka w klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Po specjalistycznej, intensywnej kuracji stan zdrowia ustabilizował się na tyle, że możliwym było zabranie żony do domu i opiekowanie się Nią w domowej, rodzinnej atmosferze, wszak należało spełnić kilka warunków.

 • UZNANIE DLA NAJLEPSZYCH
  Jak co roku przygotowywane jest zakończenie roku sportowego w gminie Oborniki Śląskie. Najaktywniejsi działacze sportowi, trenerzy i oczywiście najlepsi sportowcy spotkają się w styczniu na podsumowaniu za rok 2001.

 • ROZŚWIETLAJMY GMINĘ
  Jak każdego roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, staramy się, w miarę naszych możliwości zaakcentować wyjątkowość tych dni, nadając miastu odpowiedni nastrój poprzez dekoracyjne oświetlenie. Do naszej propozycji dołączyło wielu mieszkańców wszystkich miejscowości w gminie i z roku na rok przybywa pięknie udekorowanych posesji.

 • SPARTAKIADY CZAR
  Nasza gmina choć niewielka napawa zazdrością sąsiadów z powodu aktywności jej mieszkańców. Po raz kolejny reprezentowaliśmy gminę Oborniki Śląskie, uczestnicząc w podsumowaniu, tym razem już XXIV Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej. W skład reprezentacji weszli: Ryszard Pajek, Joanna Łoza, Leon Jarząbek i moja skromna osoba.

 • POZDROWIENIA Z REHAU
  Drodzy mieszkańcy i mieszkanki Obornik, najpierw chciałbym się krótko przedstawić. Nazywam się Werner Kloske i urodziłem się 31.01.1938 r. w Golędzinowie (Kunzendorf).Tu spędziłem pierwsze lata mojego dzieciństwa aż do wypędzenia w roku 1945. W roku 1986, po 41 latach, ponownie odwiedziłem mój rodzinny dom w Golędzinowie.
 • "SZYKUJCIE KASĘ NA II LIGĘ"
  Tymi słowami powitała mnie Pani z Dolnośląskiego związku Piłki Ręcznej. Oczywiście dyscypliną, która może wprowadzić nasza gminę do II ligi jest piłka ręczna.

 • TO JUŻ 46 LAT...
  Obchody 146 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza - od 46 lat patrona Szkoły w Pęgowie - tradycyjnie już miały swoją uroczystą oprawę.

 • OCHRONA ŚRODOWISKA W UNII EUROPEJSKIEJ
  Polityka ekologiczna jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów współpracy krajów należących do Unii. Wraz z Traktatem z Maastricht (1991) Wspólnoty Europejskie włączyły ją do spisu swych stałych zadań i określiły cele w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

 • W UZNANIU ZASŁUG
  45 lat działalności artystycznej, 40 lat pracy pedagogicznej, w tym 20 lat współpracy z Obornikami Śląskimi.
  Juliusz Adamowski - pianista, pedagog, prelegent i działacz muzyczny. Studia pianistyczne ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Włodzimierza Obidowicza.

 • WIZYTACJA W SALI SPORTOWEJ W URAZIE
  W dniu 29 listopada 2001r. odbyła się wizytacja sali sportowej w SP w Urazie. Wspólnie z burmistrzem Jerzym Wiśniewskim zapoznaliśmy się z przebiegiem prac. Wykonawca układa już podłogę, według nowoczesnych technologii na sprężystym podłożu.