tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 88

8-31 grudnia 2003


 • STANOWISKO
  Burmistrza Obornik Śląskich w kwestii pełnego zabezpieczenia realizacji świadczeń zdrowotnych w naszej gminie w roku 2004.
 • PIERNIKOWE SZOPKI, DREWNIANE ŚWIĄTKI I INNE CUDOWNOŚCI.
  .pojawiły się na sobotnim kiermaszu w Saloniku Czterech Muz. Pierwsze przebieranie i zakupy mamy za sobą. Do Świąt jeszcze jest w czym wybierać: rzeźba ludowa z Paszyna; piernikowe szopki, wypiekane i strojone przez oborniczankę Elżbietę Koszykowską; anioły z masy - wrocławianki Agnieszki Skoberskiej-Zamorskiej; butelki, słoiki, tacki, karmniki, obrazki, deseczki zdobione techniką serwetkową, rodem z Niemiec, przez trzebniczankę, Annę Żelazko.
 • EKUMENIA PRZEZ MUZYKĘ
  W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia mieliśmy możliwość posłuchania śpiewu i muzyki cerkiewnej.
 • ZŁOTE GODY
  Uroczystość Złotych Godów obchodzona jest po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent RP nadaje medal. Akt nadania odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie małżonkowie w obecności kierownika USC, zgromadzonej rodziny i przyjaciół odnawiają przysięgę małżeńską.
 • MIŁY AKCENT
  Gościem honorowym XV sesji Rady Miejskiej Obornik Śląskich w dniu 29 grudnia 2003 roku był poseł Andrzej Otręba. Uroczysty charakter sesji był odpowiednią oprawą do złożenia przez burmistrza Pawła Misiorka podziękowań za dotychczasową pomoc w rozwiązywaniu niektórych trudnych spraw.
 • WOŚP
  Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy