tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 87

7 - 30 listopada 2003


 • CO MOŻE BYĆ NASZYM WYRÓŻNIKIEM
  i jak uatrakcyjnić tym ofertę turystyczną i agroturystyczną jest przedmiotem zajęć warsztatowych w ramach szkolenia dla kawaterodawców, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, rolników, pracowników samorządowych. Szkolenie prowadza specjaliści ze śremskiej firmy szkoleniowej S&S, które sfinansowała "Fundacja Wspomagania Wsi".
 • 11 LISTOPADA
  Burmistrz Obornik Śląskich zaprasza Szanownych Mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie do wzięcia udziału w uroczystościach rocznicowych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości
 • AWANSE I GRATULACJE
  Uroczyście obchodzony Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do składania gratulacji i nagradzania wyróżniających się nauczycieli. Spotkanie przy ciastku i kawie w dniu 14 października zorganizował obornicki oddział ZNP. Związek skupia 142 osoby, w tym czynnych zawodowo jest 91 osób
 • MŁODZI ZNÓW W BERLINIE
  W dniach od 23 do 25 października uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Karola von Holtei'a w Obornikach Śląskich uczestniczyli w symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych młodzieży w Berlinie.
 • MY, RYCERZE KRÓLA KRAINY WIEDZY
  W roku szkolnym 2003/2004 naukę w gminnych podstawówkach rozpoczęło 203 dzieci. W ubiegłym roku pierwszaków było 182. Już utartym zwyczajem każda ze szkół organizowała uroczystość pasowania pierwszaka na ucznia.
 • TERMINARZ SZKOLEŃ
  Cykl szkoleń dla rolników na temat sposobu wypełniania wniosku o wpis do ewidencji producentów oraz wniosku o przyznanie płatności obszarowych prowadzonych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • CZTERECH WSPANIAŁYCH NA SZLAKU
  Błędne Skałki, skansen w Pstrążnej, królewskie przyjęcie w szkole w Przewornie, konkursy, zabawy i rewelacyjne jedzenie - to wszystko spotkało nas podczas II OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY PTSM "SZLAKIEM CHRONIONEJ PRZYRODY".

 • NOWE SPOJRZENIE NA 14 HA W CENTRUM MIASTA
  Kondycja i przyszły kształt Ośrodka Sportu i Rekreacji jest przedmiotem wspólnych rozważań dyrekcji Ośrodka i władz samorządowych. Do dyskusji włączył się architekt Andrzej Krassowski, któremu leży na sercu atrakcyjność miasta. W dniu 17 października na spotkaniu w sali konferencyjnej OSiR-u prezentował swoją wizję zagospodarowania rekreacyjnej przestrzeni w środku miasta.
 • WAKACYJNA FOTOGRAFIA - ROZSTRZYGNIĘCIE
  Nim z protokołu jury podam wyniki konkursu, muszę puścić smrodzik dydaktyczny - jak za Wańkowiczem zwykł mawiać dr K. M. Pudło. Powodzenie przedsięwzięcia, zrealizowanego w krótkim czasie, zaświadcza o pożytkach płynących z dobrej i życzliwej współpracy obornickich instytucji - wystarczy tylko uruchomić gotowy potencjał.
 • POKOLENIOWA GRA
  Od lat w dzień 11 Listopada Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje turniej piłkarski z udziałem kombatantów, władz samorządowych oraz zróżnicowanych wiekowo sportowców. Impreza organizowana przy współudziale TKKF Olimp UKS Lider pokazuje, że sportem można zainteresować ludzi w każdym wieku, jeśli nie z pozycji zawodnika, to przynajmniej z ławki kibica.
 • CZY NOSIMY W SOBIE DUMĘ NARODOWĄ?
  Uroczyste obchodzenie rocznic przełomowych wydarzeń historycznych jest okazją do zadawania sobie fundamentalnych pytań: co istotnego wydarzyło się przed laty? Z jakiej przyczyny lub, wskutek jakiego splotu wydarzeń? Dzięki komu lub czemu doszło do wydarzeń? Kto, imiennie był sprawcą wydarzenia? Jaki to miało wpływ na dalsze dzieje?
 • TYLKO SUKCESY
  Niech no tylko Malwy wyruszą w Polskę, a od razu zdobywają laury, wyróżnienia i inne nagrody. Na potwierdzenie najnowszy certyfikat i zbiorowy portret okolicznościowy.
 • POD REDAKCYĄ
  Ocalałą książkę - rodzinną pamiątkę - podarował Szkole Krzysztof Rudzki, insp. ds. oświaty i powiedział: uznałem, że aby sięgnąć do utworów Mickiewicza zamieszczonych w książce z duszą, łatwiej dojechać do Szkoły w Pęgowie pięciorgu Rudzkim, niż pęgowskim uczniom na Lipową 3 w Obornikach Śląskich.
 • SZAROTKA NASZA!
  Wielokrotnie mówiłem, że w sprzedaż Szarotki uwierzę dopiero wtedy, kiedy na własne oczy zobaczę akt notarialny. Przyczyną tego sceptycyzmu były dwukrotne informacje - okazało się, że nieprawdziwe - o jej sprzedaży. Nigdy też nie przypuszczałem, że akt notarialny, zmieniający właściciela sanatorium przyjdzie mi podpisywać osobiście. Ale stało się! Właśnie dzisiaj, 28 listopada 2003 roku Gmina Oborniki Śląskie stała się pełnoprawnym gospodarzem tego obiektu