tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

LUTY 2002

 
 
Serwis prasowy nr 68

1 lutego 2002


 • BIEDA NA WSI
  - czyli co można zrobić za 10.000,- złotych, by ograniczyć biedę w naszej wsi czy gminie?
  Fundacja wspomagania wsi wspólnie z Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych organizuje konkurs na opracowanie projektu dotyczącego pomysłu na ograniczenie biedy na wsi.
 • FORUM SEKRETARZY
  W dniach 30-31 stycznia 2002 roku, w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się kolejne Forum Sekretarzy. Forum było poświęcone omawianiu ustawy o dostępie do informacji.
 • DWADZIEŚCIA LAT PRACY
  List gratulacyjny dla Pani Haliny Muszak z okazji 20 lat pracy w Obornickim Ośrodku Kultury
 • INWESTYCJE W GOSPODARSTWACH ROLNYCH
  W okresie od 15 stycznia do 31 marca 2002 roku Dolnośląski Oddział Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadza spotkania informacyjne na temat: "Inwestycje w gospodarstwach rolnych - SAPARD".
 • SPORT NA CZĘŚCI
  W dniu 28.01.2002r., w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów i jednostek sportowych, działających na terenie naszej gminy, które w terminie do 15 października 2001 r. złożyły wnioski o dotacje na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej.
 • KOMU WYRÓŻNIENIA SPORTOWE... KOMU...
  Sportowe życie naszej gminy, to nie tylko zajęcia i treningi sportowe, imprezy różnej rangi w różnych dyscyplinach, radości oraz smutki trenerów i działaczy sportowych, czy kilka relacji i artykułów w lokalnej prasie.
 • CHWALĄ NAS
  W magazynowym, piątkowym wydaniu Gazety Wrocławskiej z dnia 18 stycznia 2002 roku ukazał się tekst, na kolumnach redagowanych przez Patrycję Gowieńczyk, zachwalający nasze miasto.
 • SUCHA STATYSTYKA
  koncert: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  termin: 13 stycznia 2002 roku
  miejsce i członkowie orkiestry: świetna gmina świetnych ludzi
  instrumenty orkiestry: wolontariusze i organizatorzy
 • SZCZERA GOŚCINNOŚĆ
  Grupa dzieci z Grodna i Putryszek na zaproszenie Towarzystwa "Przyjaciół Grodna i Wilna" Oddział we Wrocławiu po raz drugi wyjechała na wakacyjny wypoczynek do Obornik Śląskich.
 • ODCZUWALNE POSTĘPY W OBORNIKACH
  Odczuwalne postępy w Ojczyźnie odnotowała grupa ojczyźniana Obernigk na początku września 2001 podczas swojej podróży autobusem przez Śląsk z udziałem 50 osób. W Obernigk (Oborniki Śląskie), powiat Trzebnica, gdzie zatrzymaliśmy się przez 3 dni podczas naszej podróży, można dziś w wielu miejscach natrafić na place budów.
 • LIST JOACHIMA BOMHARDA
  Szanowny Panie Burmistrzu Wiśniewski, Szanowne Panie i Panowie,
  Serdecznie gratuluję Państwu bogatej w informacje oferty internetowej o Państwa mieście. Szczególnie ucieszyłem się tym, że wszystkie informacje dostępne są także w języku niemieckim.