tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 114

10-28 lutego 2006


 • ZIMOWE POZDROWIENIA Z OBORNIK ŚLĄSKICH

 • BASEN I INNE INWESTYCJE
  Trwające od dawna rozmowy i przymiarki do kolejnej dużej inwestycji w Obornikach Śląskich - budowa krytego basenu - nareszcie zyskały wyraźną aprobatę radnych Rady Miejskiej. Na zainicjowanym przez obornicką młodzież poniedziałkowym (6.02.) spotkaniu radnych RM i władz samorządowych z mieszkańcami Obornik Śląskich zostało wypracowane stanowisko, która daje burmistrzowi Pawłowi Misiorkowi "zielone światło" do rozpoczęcie procesu inwestycyjnego.
 • JAK OBCE UCZYNIĆ SWOJSKIM
  Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na wykład powszechny prof. dr hab. JERZEGO KOCHA pt. "JAK OBCE UCZYNIĆ SWOJSKIM"
 • OBORNICKIE KOŁO STOWARZYSZENIA POLAKÓW.
  Obornickie koło Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzesze liczy 392 członków. Od 10 lat, kiedy zostało założone, prezesem jest Kazimierz Wróbel. Władze Stowarzyszenia wzięły na siebie obowiązek udzielenia wszelkiej pomocy swoim członkom, starającym się o odszkodowania za pracę przymusową na rzecz III Rzeszy w czasie II wojny. Doroczne spotkania członków Stowarzyszenia są okazją do różnego rodzaju podsumowań i zaprezentowania planów na najbliższy czas.
 • PARTNERSTWO OBORNIKI ŚLĄSKIE - REHAU
  W dniach 23-25.02.2006 gościła w Obornikach Śląskich z roboczą wizytą delegacja z partnerskiego miasta Rehau. W składzie delegacji znaleźli się przedstawiciele szkoły im. Gutenberga - Peter Graden, wicedyrektor oraz nauczycielki Carina Miller i Katrin Demmler. Chór Towarzystwa Śpiewaczego Gäzangferain 1848 reprezentowało małżeństwo Marga i Waldemar Ehm.