tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

MAJ 2002

 
 
Serwis prasowy nr 70

16 maja 2002


 • ZBIGNIEW ZAPASIEWICZ W "SALONIKU CZTERECH MUZ"
  Niedawno, bo 21 kwietnia br. wystąpił w Saloniku jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów polskich, reżyser i wykładowca z tytułem profesora, Zbigniew Zapasiewicz. Wspólnie z Olgą Sawicką - śpiew i Katarzyną Nowakowską - fortepian, w układzie tekstu i reżyserii Zapasiewicza zaprezentowali wieczór poetycki "Powrót Pana Cogito" Zbigniewa Herberta.
 • CZY ZNASZ TEN ADRES?
  www.sgtbarycz.trzebnica.net Z dniem 8 kwietnia 2002 roku została uruchomiona internetowa strona Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, którego członkiem-założycielem (nasza) gmina Oborniki Śląskie.
 • WEEKEND W OBORNIKACH ŚLĄSKICH
  29 czerwca 2002 roku
  Organizatorzy dorocznej, gminnej imprezy zapraszają Miejscowych Przedsiębiorców do udziału w gminnym święcie i zorganizowanie stoisk z prezentacją swoich produktów.
 • WARSZTATY AKTYWNOŚCI NIEKONWENCJONALNEJ
  22 kwietnia w naszej "trójce" w Obornikach Śląskich obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Mogliśmy zobaczyć i brać bezpośredni udział w wielkiej galerii pomysłów i warsztatów, które odkrywały wrażliwość dzieci, ich wyobraźnię i twórczą inwencje w buncie wobec zagrożeń przyrody, jak i w zachwycie nad jej pięknem.
 • DNI OTWARTYCH REMIZ
  Maj jest miesiącem Dni Ochrony Przeciwpożarowej, tzw. Dni Otwartych Remiz. W tych dniach młodzież szkolna bierze udział w pokazach sprzętu, odwiedza remizy itp.
 • TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ
  Gmina Oborniki Śląskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Drużyny Piłki Siatkowej na Turniej Piłki Plażowej, który odbędzie się w Obornikach Śląskich w dniach 29-30 czerwca 2002 roku. /szczegóły dotyczące uczestnictwa, tel. 310 12 70/
 • DOBRE, BO POLSKIE
  Na sesji Rady Miejskiej w dniu 19 kwietnia 2002 roku przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Skorek i burmistrz Jerzy Wiśniewski składali gratulacje prezesowi ZWC "MIŚ" Mirosławowi Urniażowi przyznania godła promocyjnego "DOBRE, BO POLSKIE" i oznaczania nim produktu przedsiębiorstwa - ptasiego mleczka.

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY, POWSZECHNY SPIS ROLNY 2002R
  W dniach od 21 maja do 8 czerwca 2002 roku na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zostaną przeprowadzone: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP) oraz Powszechny Spis Rolny (PSR) według stanu w dniu 20 maja 2002 roku o godz. 24.00
 • SKOKI ... NIE NA BOKI
  W dniu 27 i 28.04.2002r. na parkurze KJ "Arat" w Golędzinowie odbyły się II Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • SIATKARSKI TURNIEJ RAJCÓW
  Na 26 maja br. zaplanowano w hali sportowej w Trzebnicy Turniej Rajców Gminnych i Powiatowych w Piłce Siatkowej. Stawką będzie "Puchar Starosty Trzebnickiego".
 • REWALORYZACJE ZIELENI GMINNEJ
  Wytknęła nam Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, że w niedostatecznym stopniu informujemy o poczynaniach, dotyczących wycinania drzew. Drukujemy powtórnie artykuł, który ukazał się w naszym Magazynie w maju ubiegłego roku.
 • PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
  Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Regionalna Instytucja Finansująca przygotowała dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć eksport na rynki zagraniczne oraz dla tych, którzy już eksportują dwa programy mające za zadanie wspieranie tych przedsiębiorców.
 • SKONTRUM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
  Uprzejmie prosimy Szanownych Czytelników Biblioteki Miejskiej im. Jarosława Iwaszkiewicza o pilny zwrot wypożyczonych książek, najpóźniej do dnia 31 maja 2002 roku. Planujemy przeprowadzenie inwentaryzacji księgozbioru, w języku bibliotecznym zwanym skontrum, w dniach 15 czerwca - 31 sierpnia 2002 roku.
 • OBORNIKI ŚLĄSKIE W UNII EUROPEJSKIEJ
  Jako Gmina otrzymaliśmy propozycję przystąpienia do Stowarzyszenia "Dolny Śląsk w Unii Europejskiej". Zaproszenie takie złożył w Gminie obecny marszałek Województwa Dolnośląskiego Emilian Stańczyszyn.
 • GMINA WYKUPIŁA
  Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29 maja 1998 roku z późniejszymi zmianami w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami gruntowymi stanowiącymi własność gminy Oborniki Śląskie, podajemy do wiadomości publicznej wykaz nieruchomości nabytych przez gminę Oborniki Śląskie od początku bieżącego roku
 • WYSTAWA 3+1
  Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do zwiedzania kolejnej wystawy malarstwa wrocławskiej "Grupy 3+1" (Waldemar Graczyk, Jan Kondratowicz, Tomasz Schwarz, Wiesława Pawelska).
 • CO NA PERYFERIACH ?
  Oczywiście ogrody - gdy powstawały były to jeszcze peryferie naszego miasta. Dzisiaj już nie. Mowa tu o ogrodach Polskiego Związku Działkowców.
 • SALONIK CZTERECH MUZ
  Działa od 14 lat pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Trzebnicy, a zlokalizowany jest w Obornikach Śląskich przy ul. Piłsudskiego 13.