tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 81

20 maja 2003


 • GALERIA OBORNIKI ŚLĄSKIE II
  kolejna zbiorowa wystawa artystów plastyków mieszkających w gminie Oborniki Śląskie. Do udziału w naszej ekspozycji Burmistrz zaprosił artystów z gminy Rehau. Wernisaż wystawy - 23.05.2000r o godz. 18.00 w Obornickim Ośrodku Kultury.
 • AFRYKAŃSKI ZAWRÓT GŁOWY
  Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w dniu 22 kwietnia. W tym roku - po raz 32. Tematem wiodącym tegorocznych obchodów była WODA. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza i Gimnazjum w Pęgowie przygotowały temat bardzo starannie i wielopłaszczyznowo.
 • KLUB ABSTYNENTÓW "AURA" OTWARTY
  W jednym z poprzednich wydań gazety opisywaliśmy przedsięwzięcie, jakie sami sobie wyznaczyli członkowie Stowarzyszenia Abstynentów "AURA" - uruchomienie własnego klubu w pomieszczeniach przy Parkowej 9. Ogrom wykonanej pracy już wtedy zadziwiał, ale pełny podziw był udziałem wszystkich, którzy przybyli na uroczyste otwarcie klubu w popołudniowych godzinach 3 dnia maja.
 • CO W OGRODACH?
  Mowa o ogrodach pod nazwą "Szarotka" przy ul. Prusickiej - ogród nr 1 i Wrocławskiej - ogród nr 2. Tereny te są własnością Skarbu Państwa oddane w użytkowanie wieczyste na rzecz Polskiego Związku Działkowców.
 • 3 MAJA
  Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w uroczystych obchodach majowych świąt, które, jak co roku wspomina Henryk Sielicki, prezes obornickich ugrupowań kombatanckich.
 • LISTY DO BURMISTRZA
  Od młodzieży obornickiego gimnazjum otrzymałem ostatnio 84 listy, w których znalazłem mnóstwo bardzo ciekawych i godnych uwagi spostrzeżeń oraz propozycji. Jestem mile zaskoczony, że te uwagi dotyczą nie tylko spraw młodzieży, choć są i takie, ale też wszystkich naszych mieszkańców.
 • PIERWSZA MAJÓWKA OBORNICKA
  W pieszo-rowerowym rajdzie szlakami turystycznymi naszego powiatu i najbliższej okolicy wzięli udział rowerzyści z Wołowa, Trzebnicy i Obornik, Zawinia piechurów wystawiła Zawinia. Uczestnicy rajdu, wyposażeniu w plastikowe worki na punktach startowych startowych w Osoli, Pęgowie, Trzebnicy, Wołowie, Wiszni, Prusicach i Brzegu mieli za zadanie sprzątać rajdowy szlak.
 • POD SÓWKĄ
  olimpijczycy w gminie Oborniki Śkląskie
 • LATAJĄCY UNIWERSYTET
  Profesor Norbert Morciniec, inicjator obornickich obornickich wykładów oraz profesor Jan Miodek po wykładzie w dniu 9.05.2003r w OOK.
 • WIZYTA RODZINY SCHAUBERTÓW
  W dniach 30.03-1.04.2003r. z prywatną wizytą gościli w Obornikach Śląskich potomkowie rodziny Schaubertów.
 • ALKOHOLIZM JEST CHOROBĄ
  W Polskiej Deklaracji w sprawie młodzieży i alkoholu czytamy: "picie i upijanie się przez młodzież jest jednym z najważniejszym problemów społecznych współczesnej Polski.
 • BREAK DANCE
  Od marca w Obornickim Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia break dance, w których uczestniczą młodzi licealiści i gimnazjaliści: Łukasz Jodłowski, Robert Mróz, Szymon Żuk, Ola Sielicka i Bartek Urbanowicz.
 • DO ODZNACZENIA
  Jesienią ubiegłego roku w sali lustrzanej obornickiego Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość dekorowania medalami "ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU". Medale przyznaje Prezydent RP rodzicom, których trzech lub więcej synów pełniło lub pełni czynną służbę wojskową lub zawodową służbę wojskową. Docierają do nas głosy, że nie wyszukaliśmy wszystkich rodzin spełniających warunki przyznania odznaczenia.
 • JAK TO NA KSIĘŻYCU BYWA
  W dniach 9 i 10 kwietnia br. w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się ósma już edycja imprezy "ARTYSTYCZNY ŚWIAT MALUCHA" pt."Na Księżycu chyba lepiej". Na scenie prezentowały swoje programy przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych.
 • TAK TRZYMAĆ
  W naszej wsi, w 1962 roku społecznymi siłami przy wsparciu ówczesnych obornickich władz i przychylności GS został wyremontowany lokal, który przeznaczono na Klub Rolnika. Do dnia dzisiejszego prowadzona jest w nim praca kulturalno-oświatowa: praca z dziećmi, konkursy, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Działa kabaret "Sołecka Strzecha", a od 20 lipca 1964 roku zespół śpiewaczy "Malwy", założony przez Teresę Łabatę.
 • ZIELONY ROWER 2003
  Tadeusz Banach, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji obecny na sesji Rady Miejskiej w dniu 28.04.2003r. zobowiązał się do przedłożenia radnym na sesji przyszłej programu ożywienia działalności OSiR-u. Został opracowany, m.in. projekt "Zielony Rower 03" - oferta współpracy w zakresie organizacji edukacji ekologicznej, regionalnej i prozdrowotnej dzieci i młodzieży szkolnej.
 • Z DALEKIEJ PODRÓŻY
  W dniu 8.05.2003 r. Salonik Czterech Muz gościł niezwykłą Rodzinę. Wystawiona w przeszłości na ciężką próbę potrafiła pokonać dramatyczną sytuację i zbudować swoje życie od nowa - szczęśliwie i satysfakcjonująco. Rozmowę z Rodziną prowadziła Irena Zielińska.