tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 117

9-25 maja 2006


 • WYMIANY MŁODZIEŻY: ZACHÓD – OBORNIKI ŚLĄSKIE – WSCHÓD
  Od 3 maja obornickie gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla przyjmuje siedmioosobową grupę młodzieży z niemieckiej Gutenbergschule w Rehau - partnerskiego miasta Obornik Śląskich. Z młodymi Niemcami przyjechali Peter Graden - wicedyrektor Gutenberschule Rehau oraz Carina Miller – nauczycielka. Goście z Rehau są zakwaterowani w rodzinach.
   

 • DAR TECHNISATU
  TechniSat Digital Sp. z o.o. - w czerwcu otwarcie zakładu produkcyjnego w Siemianicach k.Obornik Śląskich, gdzie będą produkowane głównie dekodery do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej i satelitarnej.
   

 • PAMIĘĆ O PATRONIE
  Tegoroczne obchody w Obornikach Śląskich 215 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziły wyjątkowo dużo osób. Tradycyjnie już część oficjalna odbyła się pod Obeliskiem, gdzie, między innymi, zostały wręczone odznaczenia „Za Zasługi” panu Wilhelmowi Kalinowskiemu i Ryszardowi Pajkowi.
   

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
  zorganizowany w Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla przez nauczycielkę Bożenę Magnowską i ucznia III klasy Bena Sassiego, pod honorowym patronatem eurodeputowanej Lidii Geringer de Odenberg i burmistrza Pawła Misiorka.
   

 • MISTRZOSTWA POLSKI STREET DANCE SHOW
  I PUCHAR POLSKI DISCO DANCE

  Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy 13-14 maja 2006 hala Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla
   

 • TWÓRCZE SIŁY MŁODYCH
  W dniu 18 marca 2006 r. w Obornikach w Sali Widowiskowej przy ul. Parkowej odbyła się impreza pod hasłem „Siła Kreatywności” zorganizowana wspólnie przez nieformalną grupę „Kreator” działającą przy Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach Śl. oraz Stowarzyszenie „Kicz-art”. Burmistrz Paweł Misiorek objął przedsięwzięcie patronatem.
  W ramach imprezy przeprowadzono pokazy i warsztaty graffiti, tworzenia muzyki nowoczesnej (didżejingu), sztuki cyrkowej oraz tworzenia slajdów.
   

 • UHONOROWANIE BURMISTRZA PAWŁA MSIORKA
  W ubiegłym roku Rada Miejska Obornik Śląskich przyznała burmistrzowi Rehau Edgarowi Pöpelowi i Wernerowi Kloske tytuł „Honorowego Obywatela Obornik Śląskich” z okazji 700-lecia miasta. W tym roku Rada Miejska Rehau uchwała z dnia 22 lutego 2006 uhonorowała burmistrza Pawła Misiorka „Medalem za Zasługi Miasta Rehau” w uznaniu jego szczególnych zasług dla rozwoju partnerstwa pomiędzy miastami Rehau i Oborniki Śląskie.
   

 • TAKIEJ PARADY W OBORNIKACH JESZCZE NIE BYŁO,
  czyli 100-lecie Straży Pożarnej w Obornikach Śląskich
   

 • TYTUŁY HONOROWEGO OBYWATELA OBORNIK ŚLĄSKICH
  OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA NA JEDWABIU ELISABETH BOMHARD

  W najbliższy piątek – 26 maja, o godz. 18.00, w galeriach Obornickiego Ośrodka Kultury zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa na jedwabiu Elisabeth Bomhard z domu von Schaubert.
   

 • OBORNICKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA
  XI SPOTKANIA Z MUZYKĄ I POEZJĄ

   

 • FOKA 2006 W BAJCE,
  co: FOKA 2006, Pierwszy Festiwal Obornickich Kapel
  kiedy: 27 maja 2006, godz. 19:00
  gdzie: Klub BAJKA Oborniki Śląskie, www.bajka.biz
  za ile: wstęp wolny
   

 • KICZ-ARTOWY DZIEŃ DZIECKA W "DOMU NAD STAWEM"