tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 79

14 - 27 marca 2003


 • EKSTREMALNE POKUSY - WIELKIE PLANY
  Obornicki Klub Motorowy formalnie istnieje od jesieni 2001 roku. Obecnie liczy 22 członków - zapaleńców i miłośników motoryzacji, którzy społeczną pracą budują w gminie nową jakość. Od "Wilczego Jaru" począwszy, przez międzynarodowe pikniki motorowe do . (plany mają ambitne - gorąco życzymy zrealizowania).
 • DEDYKOWANE PANIOM
  7.03.2003r. Koncert z okazji Dnia Kobiet zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w OOK. Przy ciastku i kawie dla Pań nauczycielek - czynnych i emerytowanych - popularne pieśni i arie wykonała solistka Operetki Wrocławskiej, Monika Gruszczyńska z akompaniamentem fortepianowym Witolda Janusza.
 • OSTATNIE POŻEGNANIE
  16.02.2003r. żegnaliśmy na zawsze Emilię Szubert, emerytowaną nauczycielkę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich - pioniera oświaty Dolnego Śląska.
 • PSZCZELARZE, PASIEKI
  Pszczelarzem nie każdy może zostać, ale żeby być pszczelarzem trzeba mieć dar boży i się cierpliwie i długo uczyć - uważa Marian Krzyżostaniak, prezes obornickich pszczelarzy - i choć w Pszczelej Woli koło Lublina jest Technikum Pszczelarskie (chyba jedyne w Europie), to tak naprawdę umiejętność tę zdobywa się w dwojaki sposób: "z ojca na syna" lub samokształceniem i długoletnią praktyką.
 • LATAJĄCY UNIWERSYTET
  Z inicjatywy prof. dra hab. Norberta Morcińca, od niedawna mieszkańca Obornik Śląskich, w Obornickim Ośrodku Kultury odbędzie się cykl wykładów powszechnych prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • OBORNICKI KLUB ROWEROWY "OŚ"
  Odbyło się, zgodnie z planem i podanym wyżej rozkładem jazdy, przy pięknej słonecznej pogodzie. I zawodników i kibiców było dużo. Przy organizacji i przebiegu zawodów pomagali lubnowscy strażacy, a nad całością czuwała Helena Zombroń, sołtys wsi - wielki społecznik oddany sprawom swojej wsi.
 • OSOLIŃSKA REWIA ROZMAITOŚCI
  21 marca 2003 roku , w położonym nieopodal Obornik Śląskich Osolinie, przyszła na świat dziewczynka o wdzięcznym imieniu Wiosna. O tym doniosłym dla naszej gminy wydarzeniu świadczy wiele dowodów.

 • PRZYSZLI SAMORZĄDOWCY ?
  Wiedzy o społeczeństwie w obornickich klasach gimnazjalnych naucza Bożena Magnowska. Rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie realizuje w klasie I "c", a program autorski - w klasie II "c". Z inicjatywy samych uczniów - mówi Bożena Magnowska - został utworzony Klub Obywatelski.