tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 91

9-31 marca 2004


 • SLOT FEST
  Oborniki Śląskie k/Wrocławia 20 marca 2004; START 13.00 /wjazd: free; Obornicki Ośrodek Kultury ul. Dworcowa 26
 • JUBILEUSZ XV-LECIA TOWARZYSTWA IM. FERENCA LISZTA
  W czwartkowy Wieczór Lisztowski z muzyką Juliusza Zarębskiego i Ferenca Liszta wystąpił Karol Radziwonowicz - fortepian oraz I Solisti di Varsovia w składzie: Tomasz Radziwonowicz - I skrzypce, Anna Staniak - II skrzypce, Marek Iwański - altówka, Grażyna Tatarska - Wiolonczela
 • Z PAMIĘTNIKA UCZESTNIKA ... ZIMOWISKA
  Zimowisko zostało zorganizowane przez Marka Kolano nauczyciela z Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śląskich. Odbyło się w dniach 2 - 8 lutego 2004 r. Przy organizacji zimowiska i naborze uczniów dzielnie pomagała pani Bożena Magnowska. Na początku było nas bardzo dużo, prawie pół szkoły chciało jechać w góry, na narty.

 • SESJA
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje, że na dzień 18 marca 2004r., godz. 1430 została zwołana XVII Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich.
 • WEJŚCIE NA NAJWYŻSZY SZCZYT AUSTRII W DNIU WSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ
  W zeszłym roku w drugim dniu referendum unijnego w naszej Ojczyźnie wyruszaliśmy z Obornik Śląskich, by zdobyć najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Wyprawa zakończyła się sukcesem - 11 czerwca 2003 r. o godz. 12:00 siódemka śmiałków stanęła na "Dachu Europy". W tym roku planujemy zdobycie najwyższego szczytu Austrii - Grossglocknera. Chcemy tego dokonać w dniu 1 maja.

 • WYKŁAD
  pt."Jak powstają nowe języki", prof. S. Prędota
 • DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE
  Liceum Ogólnokształcące im. Karola von Holteia współuczestniczyło w obchodach Europejskiego Dnia Wiosny. Dzień Wiosny w Europie jest inicjatywą Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcanie uczniów do poznawania problemów Unii Europejskiej i dyskutowania o nich oraz zdobywania informacji o przyszłych członkach Unii. Międzynarodową datą obchodów tegorocznego Święta Wiosny wyznaczono na dzień 23 marca.