tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

PAŹDZIERNIK 2002

 
 
Serwis prasowy nr 74

7 października 2002


 • PODZIĘKOWANIE
  Na ręce Pani Dyrektor Maryli Jaskólskiej pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie dla dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników oraz byłego dyrektora Janusza Stanika za ogromną pracę na rzecz remontu i modernizacji szkoły w Osolinie.
 • "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2002" - ZA NAMI
  Dni 20-22 września - były w naszej gminie dniami ochrony środowiska. Ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata" miała także swe odzwierciedlenie na naszym terenie.
 • MOTO-LOTY NAD "WILCZYM JAREM"
  21-22. września 2002 roku
  Działacze Obornickiego Klubu Motorowego ponownie zorganizowali mieszkańcom naszej Gminy dobrą rozrywkę. II Ogólnopolski Piknik Motocyklowy przyciągnął do "Wilczego Jaru" - taką nazwę nosi wykonany przez OKM tor motocrossowy - żądnych silnych wrażeń miłośników tzw. "sportów ekstremalnych".
 • 59. ROCZNICA BITWY
  Z okazji 59 rocznicy bitwy pod Lenino w Obornickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez Koło Miejsko-Gminne Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Obornikach Śląskich.
 • PIERWSZAKI
  17.10.2002 w sali Obornickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość pasowania na ucznia "pierwszaków" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich.
 • OSOLIŃSKIE BULBY, GRULE, KARŁOCHY I PYRY...
  ... były bohaterami Dnia Pieczonego Ziemniaka, który odbył się 4 października2002 roku w Szkole Podstawowej w Osolinie. Tu, w corocznej imprezie rekreacyjno - kulturalnej, uczestniczyli uczniowie klas II SP nr 2 i SP nr 3 z Obornik Śląskich oraz SP w Urazie wraz z opiekunami zaproszeni przez uczniów i nauczycieli klas I - III z SP w Osolinie.

 • MĘSKI DZIEŃ CHŁOPAKA
  Na Dzień Chłopaka przypadający w dniu 30. września żony ubrały swoich mężów w gminne koszulki i zaprosiły na wycieczkę pod hasłem: "Poznaj swój kraj" - w gminnym wymiarze.
 • MŁODZI W BERLINIE
  Tradycją wielu szkół w różnych krajach Europy stał się organizowanie młodzieżowych symulacji obrad ONZ. Berlin, Gorzów Wielkopolski oraz kilka innych, również mniejszych miast Europy od kilku lat organizuje takie obrady. Jako uczniowie liceum w Obornikach Śląskich już wcześniej mięliśmy okazję uczestniczyć w symulacjach obrad ONZ, niektórzy z nas nawet kilka razy.
 • POŻEGNANIE
  Pod znakiem wzajemnych podziękowań za czteroletnią współpracę upłynęły dwa spotkanie pożegnalne burmistrza Jerzego Wiśniewskiego i wiceburmistrza Adama Stockiego z pracownikami samorządowymi gminy Oborniki Śląskie.