tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 110

5 -31 października 2005


 • ZAWÓD I PASJA
  to tytuł wystawy prac plastycznych uczniów, których nauczycielem i przewodnikiem w świecie sztuki jest od 20 lat Halina Maślej.
 • KSU
  kiedy: 19 październik 2005
  kto: KSU  www.ksu.of.pl
  muzyka: punkrock]

 • POSZUKIWANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ
  zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz budownictwa socjalnego. W środowym (5.10.) spotkaniu z wiceburmistrzem Maciejem Borowskim uczestniczyli przedstawiciele niemieckiej firmy 3S (Szybkość, Solidność, Oszczędność), która specjalizuje się, między innymi, w budowie elektrowni energii odnawialnych i taniego budownictwa mieszkań socjalnych.
 • WYKŁAD
  profesora Norberta Morcińca pt. "Komu potrzebna reklama"
 • JAK TO Z PIECZONYM ZIEMNIAKIEM W OSOLINIE BYŁO
  Całkiem niedawno, bo 7 października Roku Pańskiego 2005, nie za górami, za lasami, za siedmioma morzami, ale tu, całkiem blisko, 7 km od miasta gminnego Obornikami Śląskimi zwanego, szósty rok z rzędu zjechała się dzieciarnia ze wszystkich gminnych szkół zaproszona, by na boisku tamtejszej podstawówki pradawnym zwyczajem po pradziadach odziedziczonym, na zakończenie wykopków, ziemniaków z ogniska popróbować.
 • PLATFORMA WSPÓLNEJ WYMIANY TOWARÓW I DOŚWIADCZEŃ
  Wiele obszarów działania takich jak sztuka, kultura czy też sport są już elementami na stałe goszczącymi w ramach realizowanej od niedawna umowy miast partnerskich Rehau oraz Oborniki Śląskie. Teraz kolej na wspólne interesy. W poświęconym tej problematyce wczorajszym spotkaniu w Rehau wzięli udział przedstawiciele delegacji branży handlowej, usługowej i innych gałęzi gospodarki. W ramach spotkania wykrystalizowała się już wizja dalszej współpracy w ramach "platformy wspólnej wymiany towarów i doświadczeń".
 • DZIEŃ NAUCZYCIELA
  Tegoroczne gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej zdominowały obchody 100-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uroczystość w Obornickim Ośrodku Kultury, w dniu 12 października przygotował Zarząd obornickiego oddziału ZNP pod kierunkiem prezes Danuty Śmiałek.
 • KONKURS POETYCKI
  OBORNICKI OŚRODEK KULTURY zaprasza dzieci do udziału w konkursie poetyckim
  pt."OBORNIKI ŚLĄSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
 • BIEG ŚWIĘTEGO HUBERTA,
  Ośrodek Jazdy Konnej oraz Klub Jeździecki "ARAT"
  serdecznie zapraszają na BIEG ŚWIĘTEGO HUBERTA,
  który odbędzie się dnia 5 listopada 2005r na terenie naszego Ośrodka.