tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Sierpień 2001

 
 
Serwis prasowy nr 59

31 sierpnia 2001


 • POLITYKA MIESZKANIOWA
  Z początkiem roku Rada Miejska przyjęła uchwałę o przekształceniu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w spółkę prawa handlowego. Rejestrację spółki uzależniła od przyjęcia polityki mieszkaniowej gminy. W tym celu Rada powołała specjalną komisję do opracowania wymienionego dokumentu.
 • ASFALTEM I KOSTKĄ BRUKOWĄ
  W tegorocznym budżecie poważną część pieniędzy w dziale inwestycje przeznaczyliśmy na budowę dróg i chodników - mówi burmistrz Jerzy Wiśniewski. Część z zaplanowanych inwestycji jest już zakończona, odebrana i użytkowana. Roboty wykonywały różne firmy wyłaniane w przetargach. I tak możemy już jeździć po nowych nawierzchniach...
 • PRZYGOTOWANIE SZKÓŁ DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO
  Wakacje były czasem na przeprowadzenie zaplanowanych remontów w placówkach oświatowych gminy. Dużym przedsięwzięciem był remont szkoły w Osolinie. Wykonany został remont kapitalny dachu oraz kompleksowy remont dwóch izb lekcyjnych

 

 

 
Serwis prasowy nr 58

24 sierpnia 2001


 • AŻ NIEMOŻLIWE, ŻE TO SIĘ TAM DZIEJE!
  Terenowy tor w Obornikach Śląskich ma wyjątkową i bardzo oryginalną, nawet w skali europejskiej konfigurację. Jest torem prawie w stu procentach naturalnym i przez to odróżnia się charakterem od innych sztucznie budowanych obiektów tego typu. Zlokalizowany jest w wyrobisku starej, wyeksploatowanej, dawno nieczynnej, ale pięknie położonej wśród lasów piaskowni.
 • RONDO TUŻ, TUŻ
  Zbliża sie termin odbioru technicznego i oddania do użytku inwestycji RONDO. Odbioru technicznego dokonuje komisja powołana przez inwestora głównego, w tym wypadku Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W dniu 20 sierpnia dyrektor DZDW Andrzej Jakubowski był gościem burmistrzów Jerzego Wiśniewskiego i Adama Stockiego. Podczas spotkania oceniono stan przygotowania inwestycji do odbioru technicznego.
 • SZLAK CYSTERSKI
  Odżywa idea sprzed kilku lat ożywienia tyrystycznego regionu w oparciu o szlak cysterski - historyczny trakt handlowy zakonu, którego fragment przebiega przez Dolny Śląsk. Zagadnienie jest przedmiotem zainteresowania Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Sejmiku Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich.
 • KOLEJNE ODWIEDZINY
  Po raz kolejny, w pierwszych dniach września, do naszego miasta przyjeżdża z Niemiec Grupa Byłych Oborniczan, przedwojennych mieszkańców Obornik.