tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 77

23 i 31 stycznia 2003


 • PĘGÓW WIEŚ - DOLNOŚLĄSKA
  Pod choinkę, mieszkańcy Pęgowa, otrzymali książkę pod redakcją naukową prof. dr hab. Józefa Ryznara pt.: "Pęgów - wieś dolnośląska". Nie jest ona kroniką czy sprawozdaniem, lecz monografią
  z wszystkimi wymaganiami pracy naukowej. Przedstawia dzieje Pęgowa od ich zarania po rok 2000-ny.
 • TU NAM SIĘ PODOBA !
  Na spotkaniu z mieszkańcami wsi Siemianice jeden z jej mieszkańców spytał dlaczego nasze gminne zawołanie brzmi: Tu mi się podoba, a nie: Tu nam się podoba, bo przecież nam podoba się tutaj. Wobec tego od dzisiaj mamy dwa zawołania - osobiste i grupowe.

 • LEKCJA WYCHOWANIA OBYWATELSKIEGO

 • ... i OKOLICE
  Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie Pięciu Sołectw przekształciło się 5 lat temu w Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie "OKOLICE" i jest formułą otwartą. Jako sformalizowane ciało ma prawo występować w imieniu stowarzyszonych sołectw w kwestiach istotnych dla swojej społeczności.

 • OPŁATEK U NIEWIDOMYCH
  Przez cały styczeń odbywały się noworoczno-opłatkowe spotkania różnych grup zawodowych i środowiskowych. Wiele z nich działo się w gościnnych murach Obornickiego Ośrodka Kultury. Staraniem Ireny Kowalskiej, szefowej obornickiego koła Związku Niewidomych jej podopieczni, przy symbolicznym poczęstunku, składali sobie życzenia w dniu 8.01.2003 r.
 • RAFAŁ BEDNARZ W "KONTRAŚCIE"
  10.12.2003r. w Małej Galerii Fotografii "KONTRAST" Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Rafała Bednarza - młodego entuzjasty fotografii - pod tajemniczym tytułem "Na rusztowaniach czasu".
 • SPOTKANIE MŁODYCH W PARYŻU
  Kolejny raz brat Roger z Taizé zgromadził młodych ludzi pragnących zgłębić tajniki wiary, by wspólnie odnajdywać sens życia. Tym razem miejscem spotkania modlitewnego był Paryż. Wyjazd został zorganizowany przez księży Salezjanów z Wrocławia.
 • ... TO NAM SIĘ PODOBA !
  Obornicki Klub Rowerowy przyjmuje zapisy zdolnej młodzieży szkolnej - roczniki 1987 - 1993 - do sekcji kolarstwa szosowego i MTB
 • STATYSTYKA OBORNICKIEJ WOŚP
  ubiegłorocznym wzorem wypełniamy tegoroczny formularz obornickiej WOŚP
  koncert: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  termin: 12 stycznia 2003 roku
 • SPOTKANIE POKOLEŃ 2003
  Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Szczepana Antoszczyszyna i burmistrza Pawła Misiorka do sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury w dniu 25 stycznia przybyli licznie zaproszeni goście na doroczne spotkanie pokoleń: kombatanci, emeryci, społecznicy, dyrektorzy instytucji samorządowych, szefowie firm, księża, przedstawiciele powiatu i województwa.
 • SZKOŁA Z KLASĄ
  W dniu 17.01.2003r. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3, gdzie wraz z seniorami i kombatantami oglądaliśmy szkolne jasełka.
 • WIECZÓR WSPOMINKOWY
  Są różne miasta na świecie, które mają swoje wieże Eiffla, Ermitaże, Zwingery czy Zamki Królewskie. My mamy Salonik Czterech Muz pomyślany i powołany do życia przez nieżyjącego już Ryszarda Wójcickiego i jego żonę Teresę.
 • UHONOROWANI RODZICE
  Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" nadawany jest rodzicom, których trzech lub więcej synów służyło w wojsku. Uroczystość dekorowania odbyła się 25.01.2003r. w sali ślubów USC

 • FOTOGRAFA PRZY TYM NIE BYŁO, CZYLI CIEKAWOSTKI Z GMINNEJ WIOSKI
  Rada Sołecka wsi Kuraszków Rada Artystyczna zespołu śpiewaczego "MALWY" zorganizowały spotkanie noworoczno-opłatkowe w dniu 26.01.2003r. w Klubie Rolnika w Kuraszkowie. W programie znalazł się: wieczór kolędowo-jasełkowy, występ "MALW", satyra, fraszki ... .
 • KILKA UWAG O ANKIECIE
  Serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na mój apel i przysłali do Urzędu swoje uwagi na temat gminy. Było tego około setki, choć przyznam się, że liczyłem na dużo, dużo więcej. Jednak i ta liczba nadesłanych ankiet pozwala wyciągnąć pewne wnioski.
 • UZALEŻNIENIE - PROBLEM, KTÓRY MOŻNA ROZWIĄZAĆ
  Ja? Moja żona? Mój ojciec? Bliska przyjaciółka? Skądże znowu! Już samo takie przypuszczenie brzmi obraźliwie. Przecież człowiek uzależniony to wyrzutek społeczeństwa, zdegenerowany osobnik z marginesu, którego na pierwszy rzut oka można rozpoznać po niechlujnym wyglądzie, nieprzytomnym zachowaniu i rynsztokowym trybie życia.
 • PRIVATE ZONE
  Kwestie związane ze "strefą prywatności" w różnych krajach będą tematem międzynarodowego projektu realizowanego w Obornikach Śląskich w dniach 14-23 marca 2003r. przez młodych entuzjastów ze stowarzyszenia Semper Avanti.
 • NASZE KLIMATY
  Mamy kolejny - nośny - materiał promocyjny gminy: kalendarz Obornik Śląskich zatytułowany "nasze KLIMATY".
 • SESYJNY ROZKŁAD JAZDY
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje, że na dzień 17 lutego 2003 r
  została zwołana V Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich Sesja odbywać się będzie w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich. Budynek "B" Sala Urzędu Stanu Cywilnego. Obrady rozpoczną się o godz. 1600