tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 85

4-23 września 2003


 • OCALENIE
  Stowarzyszenie Klub Abstynenta "AURA" działa od grudnia 2002 (oficjalne otwarcie - 3 Maja br.). Klub wyremontowali i urządzili sami zainteresowani pracą własną przy wsparciu finansowym i rzeczowym lokalnego biznesu. Gmina udostępniła pomieszczenia i teren, a z funduszu profilaktyki wspierana jest organizacja większych imprez.
 • SESJA
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje, że na dzień 11 września 2003r. godz. 16 00 została zwołana XI Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich Sesja odbywać się będzie w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich, budynek "B" sala posiedzeń Urzędu Stanu Cywilnego
 • REHAU
  Rehau leży w narożniku trzech, rozdzielonych górami krain: Saksonii, Czech i Bawarii. Fichtelgebirge (Góry Świerkowe) są średnio-wysokie (od 500 do 1000 m npm) i przypominają krajobrazem nasze Góry Sowie. Zalesione wzgórza otaczają miasto, położone na wysokości ponad 500 m npm (jak Karpacz) i są przyczyną stosunkowo chłodnego i śnieżnego klimatu
 • PAN JAKÓB BĘDZIE MEŁŁ
  Dwa podwójne mlewniki walcowe o wymiarach 800 i 600 mm, podnośnik kubełkowy, dwie mieszarki na mąkę, pędnia górna, oddzielacz okrągłoziarnowy, łuszczarka, odsiewacz czterodziałowy podwieszany na trzcinowych linach, wialnia zbożowa i wiele innych części składa się na piękną drewnianą konstrukcję młyna w Urazie. Po trzyletniej przerwie i prowadzonej właśnie konserwacji Marian Jakób uruchamia młyn na powrót.
 • SŁOWO SIĘ RZEKŁO
  Uporządkować poniemiecki cmentarz, zabezpieczyć kaplicę oraz zrewaloryzować park wiejski - postanowiła Jolanta Łojkuc obejmując sołtysowanie wsi Wilczyn. Nie minął jeszcze rok, a kawał zamierzenie jest już zrealizowane - w dużej mierze siłami mieszkańców.
 • ŁABĘDZIM KROKIEM
  Zajęcia grupy dzieci ze Szkoły Baletowej przy Operetce Wrocławskiej przez dwa sierpniowe tygodnie odbywały się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, a zakończyły pokazem w dniu 28 sierpnia na scenie OOK. Prezentowane były balety do znanych dziecięcych bajek i baśni.
 • CZY TO BĘDZIE MIEJSCE MAGICZNE?
  Od lipca bieżącego roku przyjmuje gości nowa stylowa restauracja "Retro". Pub i cztery pokoje gościnne będą dostępne od października. Pensjonacik wpisuje się w nostalgiczne klimaty miejscowości za sprawą znanej obornickiej restauratorki Krystyny Dragan.
 • REZYDENCJA
  ... po sprywatyzowaniu gruntownie odrestaurowany i dostosowany do funkcji reprezentacyjnej siedziby zamożnego Europejczyka - tak o pałacu w Wielkiej Lipie napisał Krzysztof Czerkas w albumie "Miejsca, które są". Przejeżdżając przez Lipę cieszy oko piękna neogotycka budowla. Ferdinando Caggiati, właściciel posiadłości w Lipie kończy remont swojej kolejnej własności - pałacu w Siemianicach.
 • KASZTELANIA
  Od czerwca bieżącego roku właścicielem nieruchomości z ruinami średniowiecznego zamku kasztelańskiego w Urazie jest Andrzej Lipieński. Urazki zamek zapisany jest w rejestrze zabytków jako trwała ruina, jednak aktualny właściciel w stosunku do historycznej budowli ma dalekosiężne i ambitne plany: odbudowy i ożywienia.
 • DECYZJE O WARUNKACH ZABUDOWY
  W związku ze zmianami przepisów ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym gmina w dalszym ciągu nie będzie dysponować całościowym planem zagospodarowania przestrzennego.
 • CO W GIMNAZJUM?
  Od początku bieżącego roku trwają intensywne prace na największej i najkosztowniejszej naszej budowie - gimnazjum w Obornikach Śląskich. Robimy wszystko, aby zakończyć te inwestycję - bez hali sportowej - do 31 grudnia tego roku.
 • KILKA UWAG O INWESTYCJACH DROGOWYCH W NASZEJ GMINIE
  Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę ze stanu dróg i ulic w naszych miejscowościach - po prostu są fatalne. Tylko niewiele z nich spełnia wymagania mieszkańców. Jednocześnie ciągłe braki pieniędzy nie pozwalają w sposób odczuwalny tej sytuacji zmienić.
 • O OBYWATELSKĄ POSTAWĘ
  Od zapowiedzi zmian i intensyfikacji działań prewencyjnych rozpoczął służbę w Obornikach Śląskich komisarz Paweł Kondracki. Komendantem Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich jest od 1 lipca br. Swoje rządy rozpoczął od wyprowadzenia policjantów zza biurek w teren i remontu Komisariatu.
 • ŻEGNAMY WAKACJE - WITAMY ROK SZKOLNY
  W tytułowym programie zorganizowanym i sfinansowanym z funduszu profilaktyki uczestniczyło 106 dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlic środowiskowych. Do schroniska w Kuraszkowie w dniach 19-21.09. dzieci przyjechały w dwóch turach.
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY
  Liceum Ogólnokształcące im. K. Holteia w Obornikach Śląskich, Obornicki Ośrodek Kultury, Parafia św. Judy Tadeusza i Antoniego z Padwy w Obornikach Śląskich ogłaszają KONKURS FOTOGRAFICZNY
  pt. "Wakacyjna fotografia"

 • DOLNOŚLĄSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI
  Turystyka swoje ogólnoświatowe święto obchodzi w dniu 27 września. W tym dniu i następnym gmina Oborniki Śląskie była miejscem obchodów dolnośląskich. Organizacji święta podjęło się Dolnośląskie Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek Zagranicznych, któremu prezesują Zdzisława Walawska i Jacek Rułowski. Leszek Ryk, członek Zarządu Województwa i prezes DOT-u objął obchody swoim patronatem.