tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 97

7-14 września 2004


 • POKUCIE, HUCULSZCZYZNA
  Krainy leżące nad rzekami Czeremosz i Prut w Karpatach Wschodnich. Obecnie tereny Zachodniej Ukrainy. Do 1939 roku - w granicach państwa polskiego. Spośród powojennych przesiedleńców z Kresów, w gminie Oborniki Śląskie zamieszkało wiele rodzin z Pokucia. Emocjonalny związek z miejscem pochodzenia trwa. Pamięć o tamtym życiu, zwyczajach, radościach i smutkach jest w rodzinach pielęgnowana. Pamiętający tamte czasy przekazują ją swoim dzieciom i wnukom.
 • SŁOWA UCZĄ, PRZYKŁADY POCIĄGAJĄ
  Motto ze sztandaru Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla
  oddanego do użytkowania w dniu 1 września 2004 roku. Podsumowanie budowy gimnazjum.
 • PYTANIE DO BURMISTRZA
  Pytanie do Burmistrza: Wielką i pożyteczną inwestycję gmina ma za sobą. Jakie kolejne prestiżowe zadanie przed nami ?

 • ZMIANA GODZIN PRACY URZĘDU
  Uprzejmie informujemy Mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie, że od 20 sierpnia br. zmieniają się godziny pracy Urzędu Miejskiego:
 • GUALACEO
  Obornicki Ośrodek Kultury poleca koncert zespołu . W dniu 24 wrzesńia br. godz.17.00
  GUALACEO

 • FESTYN "KONIEC LATA"
  Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Przyszłość", Urząd Miejski Obornik Śląskich, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Obornicki Ośrodek Kultury zapraszają na Festyn "Koniec Lata", 25 września (sobota) tereny Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • KONCERT
  23 września 2004, koncert zespołu GUALACEO w Obornickim Ośrodku Kultury
  Koncert jest kolejnym etapem projektu "Kultura łączy narody" realizowanym od dwóch lat przez Obornicki Ośrodek Kultury. Koncertowi towarzyszyło otwarcie w holu OOK dwóch wystaw dziecięcych prac plastycznych, zrealizowanych w Kole Małego Plastyka pod okiem Bożeny Przybylskiej.
 • SZAROTKA
  Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami o tym, że sprzedaliśmy Szarotkę, postanowiłem powiedzieć dopiero wtedy, gdy będę miał akt notarialny w ręku i pieniądze na koncie Gminy. I właśnie dzisiaj, tj. we wtorek, 21 września stało się. O godzinie 19.00 został podpisany oczekiwany od 10 miesięcy dokument, a do kasy Gminy wpłynęło 1.800.000 złotych.