tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 109

6-27 września 2005


 • ELKTRONICZNA INWESTYCJA
  Niemiecka firma TechniSat rozpoznawała możliwości ulokowania swojego zakładu w 9 miejscach na świecie (w tym, między innymi w Chinach i Czechach). Po pierwszej selekcji zostały 3 lokalizacje i ostatecznie jedna - w podobornickich Siemianicach.
 • PREZENTACJA W BERLINIE
  Jak już informowaliśmy, prawie w 100% jest pewne uruchomienie w gminie Oborniki Śląskie produkcji elektroniki użytkowej radiowo-telewizyjnej przez niemiecką firmę TechniSat Digital GmbH, która planuje budowę hali produkcyjnej w Siemianicach. W dniach 5-6 września, nasz przyszły Inwestor, zorganizował światową prezentację swojego najnowszego produktu: telewizora plazmowego "TechniSat HD-Vision 32" na berlińskich targach nowości audio-tele.
 • APEL O OSTROŻNOŚĆ
  W związku z licznymi petycjami podróżnych kierowanymi do władz samorządowych i PKP, a dotyczących zamknięcia przejścia na peron przez torowisko (bramka została zaspawana), interweniowaliśmy we wrocławskiej Dyrekcji PKP. Kolejarze udrożnili przejście na peron od strony miasta. W ramach poprawy bezpieczeństwa zamontowali "labirynt" i ustawili tabliczki ostrzegawcze.
 • DOLNOŚLĄSKI PUCHAR MIAST MTB
  W tegorocznej edycji MTB - pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego - bierze udział 7 miast: Chojnów, Bolesławiec, Szczawno Zdrój, Międzygórze, Wołów, Oborniki Śląskie, Złotoryja.
 • INFORMACJA
  Burmistrza Obornik Śląskich z dnia 16 sierpnia 2005r.
  o granicach i numerach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 września 2005r.oraz w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej , zarządzonych na dzień 9 października 2005 r.

 • 7-TYSIĘCZNIK NA SIEDEMSETLECIE
  Wyprawa w Pamir na Pik Lenina, 7134m n.p.m., w dniach 18.07-20.08.2005
  Pod patronatem burmistrza Obornik Śląskich
 • KONCERT W BAJCE
  gdzie: BAJKA Oborniki Śląskie, ul. Łokietkla 22; kiedy: 1. 10. godzina 21:00;   kto: BIRMA; muzyka: blues- rock; wjazd: 5 zł