Start  Kultura i sztuka  Salonik Czterech Muz

Salonik Czterech Muz
Kierownik: Jolanta Nitka
ul. Piłsudskiego 13
55-120 Oborniki Śląskie
tel.  71 310 16 20, 669 34 65 44

Repertuar:
listopad 2011
 

Zlokalizowany w Obornikach Śląskich przy ul. J. Piłsudskiego 13, powstał w 1987r. Właścicielem lokalu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Trzebnicy. Od września 2011 roku utrzymanie i prowadzenie działalności merytorycznej przyjęła Gmina Oborniki Śląskie.
             Twórcą Saloniku był nieżyjący już, animator życia kulturalnego w naszym regionie Ryszard Wójcicki, który zaprojektował wystrój na wzór artystycznych salonów XIX wieku. Od początku istnienia do dziś Salonik za cel główny stawia sobie wychowanie estetyczne przez sztukę, dostarcza- jąc odbiorcom przeżyć artystycznych, wiedzy o sztuce, stwarzając warunki do indywidualnego odbioru dzieł sztuki i zbliżenia odbiorców do twórców. Salonik proponuje bogaty i urozmaicony program z czterech dziedzin sztuki: muzyki, plastyki, filmu i teatru (stąd nazwa). Wykonawcami są wybitni, uznani artyści z wielu krajów, jak również młodzi adepci sztuki, rozpoczynający drogę artystyczną.
            W dziedzinie muzyki organizowane są od 1990r. koncerty muzyki klasycznej pn. Wieczory Lisztowskie przy współpracy z Towarzystwem im. Ferenca Liszta i jego Prezesem Juliuszem Adamowskim. Obok Wieczorów Lisztowskich odbywają się koncerty muzyki kameralnej, recitale instrumentalne i wokalne, koncerty studentów Akademii Muzycznych z wielu miast. Prezentowana jest także muzyka operowa i operetkowa, filmowa, jazzowa, rozrywkowa, muzyka na pograniczu gatunków.
           Od 1987r. prowadzone są raz w miesiącu edukacyjne koncerty dla dzieci i młodzieży mające na celu zapoznanie z wybitnymi kompozytorami, epokami muzycznymi, instrumentami. Odbywają się też liczne wystawy plastyczne: malarstwo, ceramika, rzeźba, grafika, rysunek, szkło, haft, prezentowana jest także twórczość ludowa.
           W Saloniku wystąpiło wielu artystów sceny i estrady. Odbyło się kilkadziesiąt imprez z dziedziny teatru i literatury. Były to: spektakle teatralne małoobsadowe, monodramy, spektakle lalkowe dla dzieci i młodzieży, wieczory autorskie, koncerty poetycko – muzyczne, spotkania wydawców i towarzystw społeczno – kulturalnych. W salonikowym klubie filmowym zaprezentowano także szereg arcydzieł kinematografii światowej.
            Salonik oprócz działalności kulturalnej prowadzi działalność środowiskową i usługową. Odbywają się tu oficjalne spotkania gości zagranicznych, ważne uroczystości, jubileusze, konferencje, narady, promocje firm, uroczystości rodzinne.
Zapraszamy serdecznie do kameralnych pięknych wnętrz Saloniku!

Salonik Czterech Muz czynny jest w czwartki i piątki w godz.16.00- 20.00 ,
w soboty w godz.10.00 – 14.00 oraz w dni imprez wg grafiku miesięcznego.
Serdecznie zapraszamy!

Towarzystwo im. Ferenca Liszta
50-028 Wrocław, pl. Tadeusza Kościuszki 9, tel.  71 351 97 35
http://www.liszt.art.pl
Prezes: Juliusz Adamowski

 


● powrót do strony głównej

 

 


 

 

 

salonik_logo.gif (4924 bytes)

 

"Motyw - obornickie domy" wystawa malarstwa i rysunku Zdzisława Nitki w Saloniku Czterech Muz"