Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 BIURO PEŁNOMOCNIKA
DS. PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
W OBORNIKCH ŚLĄSKICH

Dnia 30.05.2008r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Nie ćpam, nie piję, nie palę”
w Gimnazjum w Obornikach Śląskich. Konkurs organizowany był przez Biuro Pełnomocnika Burmistrza ds. Zapobiegania Uzależnieniom, zaangażowane zostały wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Oborniki Śląskie. W jury konkursu zasiedli: Pani Róża Kaczmarek- Radna Rady Miejskiej Obornik Śląskich, Pan Artur Kania- sekretarz Powiatu trzebnickiego, Pan Andrzej Dudczenko - Przewodniczący GKRPA, Pan Maciej Borowski- Wiceburmistrz Obornik Śląskich, Pani Jolanta Nitka - Salonik Czterech Muz oraz Jakub Dynia - przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy.
Konkurs otworzyła Pani Pełnomocnik, Alicja Małgorzata Giezek a poprowadził go Pan Marek Kolano- Wicedyrektor Gimnazjum w Obornikach Śląskich, ukwiecając przerwy między występami młodzieży zabawnymi żartami.
Najpierw jury przystąpiło do obejrzenia dram przygotowanych przez uczniów. Szkoły prezentowały się w następującej kolejności:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich. Uczniowie zaprezentowali scenkę pt. „Trudny wybór”, bohaterami byli Janek- piekło i Kuba- niebo, którzy spotkali się po latach.
2. Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śląskich. Zaprezentowany został monolog pt. „Historia Narkomana”. Była to opowieść o dziewczynie, która pisze pamiętnik. Zauroczona Tomkiem wkracza w świat narkotyków, detoksów, libacji i dyskotek.
3. Gimnazjum w Obornikach Śląskich. W scence pt. ”Jak Rafał został ziomalem” obserwowaliśmy drogę na dno chłopca imieniem Rafał, który bardzo chciał dorównać swoim kolegom, jego przygoda kończy się terapią. Uczniowie zaprezentowali również ciekawe dane statystyczne odnośnie narkomanii.
4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śląskich. Uczniowie zaprezentowali dramę pt. „ Po drugiej stronie”. Dzieci zaczęły od inscenizacji rozmowy między dwojgiem rodzeństwa- dzieci alkoholików. Chłopiec chce kupić od kolegi z podwórka lekarstwo, które ma wprowadzić rodzeństwo w nowy świat. Dzieci spotykają postacie z bajek- Koziołka Matołka, Pinokio i Małego Księcia, te postaci uzmysławiają im, że lekarstwo, które proponował im kolega, jest w rzeczywistości narkotykiem. Przedstawienie skończyła się puentą: „Nic nie utracił ten, co nie miał nic”.
5. Gimnazjum Oborniki Śląskie. W scence pt. „Gwiezdne wojny- inwazja nałogów” uczniowie przytoczyli temat zerwania z nałogiem. Droga jest długa i ciężka do przebycia a czasu jest tak niewiele…
6. Gimnazjum w Pęgowie. Uczniowie przygotowali dramę pt. „ Białe kołnierzyki”. Młody Yuppi, menager firmy sięga po papierosa, lecz nie może znaleźć zapalniczki, zdenerwowany wyciąga na stół butelkę alkoholu i zaczyna pić. Na rozmowę kwalifikacyjną przychodzi ładna, młoda dziewczyna- menager przyjmuje ją bez zastanowienia, kolejną kandydatką jest zwykła, wiejska dziewczyna, która na dodatek przynosi do biura alkohol. Yuppi wyrzuca ją z firmy bez skrupułów. Następnie do biura wkracza OZAPA ( Organizacja Zwalczania Problemów Alkoholowych), menager zostaje bez pracy, ląduje na samym dnie, nikt nie chce mu pomóc więc młodzież pomaga mu śpiewając piosenkę.
7. Gimnazjum Oborniki Śląskie. Uczniowie zaprezentowali scenkę w formie programu telewizyjnego pt. „ Z życia wzięte” opowiadającego o losach Joli i Krysi. Krysia sięgnęła po narkotyki, kiedy Bolek rzucił ją dla bogatszej. W tle puszczona została ścieżka dźwiękowa do filmu ”Lost”.
Jury po burzliwych dyskusjach wyłoniło zwycięzców:
I miejsce:
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pęgowie za scenkę pt. „Białe kołnierzyki” oraz
Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śląskich za przedstawienie pt. „Po drugiej stronie”.
II miejsce:
Gimnazjum w Obornikach Śląskich za dramę pt. „Z życia wzięte” oraz
Liceum ogólnokształcące w Obornikach Śląskich za monodram pt. „Historia Narkomana”.
III miejsce:
Gimnazjum w Obornikach Śląskich za przedstawienia pt. „Ziomal” i „Inwazja nałogów” oraz
Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich za dramę pt. „Trudny wybór”.

Jury po obejrzeniu i ocenieniu dram przystąpiło do oceny prac plastycznych. Zwycięzcy wśród uczniów zostali wyłonieni w następujących kategoriach:

PLAKAT
I miejsce- praca zbiorowa dzieci ze świetlicy środowiskowej w Osoli pt. „Tak skończyłem”.
I miejsce- praca zbiorowa dzieci ze świetlicy środowiskowej w Kuraszkowie.
I miejsce- praca Darii Robakiewicz, Ewy Kielar i Roksany Armaty ze świetlicy środowiskowej w Paniowicach, pt. „Chcę żyć”
I miejsce- praca Joanny Tomasikiewicz ze świetlicy środowiskowej w Bagnie pt. „Droga do nikąd”.

WIERSZ:
I miejsce- Joanna Gadowska- świetlica Oborniki Śląskie
I miejsce- Joanna Graczyk- Gimnazjum Oborniki Śląskie
I miejsce- Katarzyna Kotlarska- Gimnazjum Pęgów
II miejsce- Julia Rogala- SP3
II miejsce- Paulina Wisłocka- SP3
III miejsce- Nikola Wasylkowska- SP3
III miejsce- Aleksandra Więckowska- SP3
Wyróżnienia: Tamara Szczęsny- SP3, Aneta Kudyba- SP Uraz

OPOWIADANIE:
I miejsce- Emilia Bursztynowicz- SP2
I miejsce- Ewelina Kubicz- SP2
II miejsce- Jagoda Kuliga- SP3
III miejsce- Anna Myślicka- SP3
Wyróżnienie: Karina Mikołajczak- SP3

ULOTKA:
Wyróżnienie: Aleksandra Wosik- SP3

GAZETKA
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich

PRACA PRZESTRZENNA:
Wyróżnienie: Karolina Grzesiak, Nikola Krupa

Wszystkie dzieci zostały profesjonalnie przygotowane przez swoich opiekunów.

Opracowała: Roksana Żuk

Przejdź do Galerii…