Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 Oborniki Śląskie 11.12.08


SPRAWOZDANIE ,,MIKOŁAJKI 2008”

Jak co roku na terenie całej gminy Oborniki Śląskie zostały zorganizowane ,,Mikołajki” dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych w: Bagnie, Golędzinowie, Urazie, Kowalach, Paniowicach, Kotowicach, Pęgowie, Rościsławicach, Kuraszkowie, Osoli, Lubnowie, Morzęcinie, Jarach oraz Obornikach pod Patronatem Biura Pełnomocnika do spraw Zapobiegania Uzależnieniom .
Przygotowanych zostało ponad 250 paczek dla dzieci, w których oprócz słodyczy i owoców, znalazły się także drobne upominki.
Każda świetlica przygotowała ten uroczysty dzień według własnego pomysłu. W dniu, w którym do świetlic miał przybyć Mikołaj przyszli również rodzice, którzy mogli zobaczyć jak ich pociechy zorganizowały ten dzień. Dzieci prezentowały wykonane przez siebie prace ( świąteczne kartki i rysunki), śpiewały kolędy, recytowały wiersze. Największą atrakcją dla dzieci było pojawienie się Mikołaja, w którego rolę wcielali się ochotnicy ( sołtysi czy tatusiowie). Dzieci zostały obdarowane paczkami, co sprawiło iż na ich twarzach pojawił się promienny uśmiech. Nie każde bowiem dziecko w swoim domu witało Mikołaja i mogło przeżyć wspaniałe chwile takie jak na świetlicy. Panie świetlicowe przygotowały poczęstunek dla podopiecznych, herbatę i ciastka, by jeszcze bardziej umilić dzieciaczkom ten wyjątkowy dzień.
Mikołaj opowiadał dzieciom o swojej pracy, a także o tym jak ważna jest pomoc i wsparcie dla drugiej osoby. Dodał również, że dobre uczynki owocują uśmiechem na twarzy innej osoby, dlatego też tak bardzo ceni pomoc innych i wspieranie jego pracy.
Dzieci świetnie się bawiły i to było głównym celem tej imprezy.
Prezenty się podobały a Biuro pełnomocnika uzyskało obietnicę od Mikołaja, że powróci do nas za rok.

Urszula Kielar