tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Kontakt: Romana Obrocka

 
 
Serwis prasowy nr 82

4-18 czerwca 2003


 • LATAJĄCY UNIWERSYTET
  Wykład księdza profesora Antoniego Kiełbasy w dniu 11.06.1103r. na temat światowego znaczenia pontyfikatu Jana Pawła II zakończył przedwakacyjny cykl wykładów powszechnych. Inicjator i organizator wykładów profesor Norbert Morciniec już obmyśla program jesienny.
 • "MOJA WOLNOŚĆ TO JEST SŁOWO, KTÓRE NAPISZĘ ."
  Urszula Kozioł, poetka, autorka powieści i dramatów, redaktor "Odry" oraz Feliks Przybylak, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, poeta i tłumacz spotkali się z młodzieżą obornickiego Liceum w dniu 13.06.2003r.
 • NAWIĄZYWANIE PARTNERSTWA
  Kolejnym krokiem w nawiązaniu trwałego partnerstwa z niemiecką gminą Rehau była majowa wizyta i gościnny udział niemieckiej strony w "Galerii Oborniki Śląskie II". Po piątkowym wernisażu, w sobotni ranek 24.05.2003r. odbyły się oficjalne rozmowy w Urzędzie Miejskim.
 • POD SÓWKĄ
  Konkursy i olimpiady szkolne w gminie Oborniki Śl.
 • SEGREGACJA ODPADÓW - PRZYPOMNIENIE
  Od września 2000 roku segregujemy odpady komunalne w naszych gospodarstwach domowych. Służby komunalne odbierają je według ustalonego wówczas harmonogramu.
 • WZGÓRZE MAGDALENY I MODRZEWIOWA
  2. czerwca br., wyłoniona w przetargu firma - Zakład Robót Drogowych RAPP - rozpoczęła prace przy budowie drogi w ulicach Modrzewiowej i Wzgórze Magdaleny. Koszt inwestycji - 291 tysięcy złotych. Ukończenie inwestycji, ujętej w tegorocznym budżecie, planowane jest na koniec sierpnia.
 • ROBOTY PUBLICZNE
  Od początku czerwca w gminie pracuje 10 bezrobotnych osób zatrudnionych w ramach uruchomionych robót publicznych. Zasady finansowania reguluje umowa zawarta pomiędzy Biurem Pracy a obornickim Urzędem.
 • USZCZKNĄĆ GROSZA
  Obornicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dwudniowe seminarium szkoleniowe na temat: "Rozwój bazy sportowej na Dolnym Śląsku. Jak budować z udziałem środków Totalizatora Sportowego?
 • 30 SŁOŃC ZABŁYSŁO NAD OSOLINEM !
  W sobotę 31 maja 2003 r. Tonące w morzu zieleni boisko Szkoły Podstawowej w Osolinie rozświetliło 30 gorejących słoneczek. Ciszę tego pięknego poranka rozproszył szczebiot dzieciarni, która o godz. 10.00 zleciała się, aby wziąć udział w przygotowanej przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne imprezie z okazji Dnia Dziecka.
 • W MORZU ŻYCZEŃ INWESTYCYJNYCH - PODZIĘKOWANIE
  VIII sesja Rady Miejskiej Obornik Śląskich z dnia 26.05.2003r. odbywała się w Szkole Podstawowej w Osolinie. Oprócz bieżących uchwał obrady były poświęcone omówieniu inwestycji drogowych w gminie Oborniki Śląskie.
 • ZNAK ROZPOZNAWCZY
  Od kilku lat osolinianie - z sukcesami - biorą udział w zimowych zjazdach "Na Bele Czym" w Karpaczu. Zjazd z górskiego stoku odbywa się na pojeździe własnej konstrukcji, a im pojazd dziwaczniejszy i zmyślniejszy, tym lepiej i więcej punktów do zarobienia. Jednemu z tych pucharowych pojazdów - samochodowi Flinstonów - osolinianie postawili piedestał pod daszkiem i nazwali pomnikiem "Bele Czego".
 • PRZESZŁOŚĆ - PRZYSZŁOŚĆ
  Miesiąc maj obfitował w wiele znaczących dla oborniczan wydarzeń. Zorganizowany przyjazd grupy dawnych mieszkańców Obornik Śląskich z pewnością do nich należał. Tym bardziej że obie strony - oborniczanie dawniejsi i dzisiejsi - starannie przygotowują wspólne spotkanie.
 • SŁODKI WYŚCIG
  Rowerowy wyścig (kolejna z cyklu imprez organizowanych przez Franciszka Litwinowicza) o Puchar Prezesa ZWC"MIŚ" rozegrał się w Dniu Dziecka na trasie Oborniki Śląskie - Rościsłąwice ze startem i metą przy zakładach sponsora. Puchar zdobył czwartoklasista z SP3 Łukasz Domaradzki.
 • "ZOO"
  Salonik Czterech Muz w Obornikach Śląskich nie byłby Salonikiem, gdyby na Dzień Dziecka nie przygotował czegoś ekstra. Część swojej pracy dyplomowej - cykl obrazów pod wspólnym tytułem "ZOO" zaprezentowała Anita Damasiewicz-Szczęśniak, absolwentka wrocławskiej ASP.
 • IDZIE MARYSIA Z URAZU DO UNII.
  Majówka przedreferendalna
  Widowiskiem przygotowanym przez Szkołę Podstawową im. Unii Europejskiej w Urazie rozpoczęła się artystyczno-rozrywkowa część majówki. Powiało europejskimi klimatami. Greckie i hiszpańskie tańce, francuskie pieśni, patetyczna Matka-Unia przeplatane były polskimi akcentami z filmową muzyką Wojciecha Kilara włącznie.
 • "GALERIA OBORNIKI ŚLĄSKIE II"
  Kiedy otrzymacie Państwo to wydanie naszego magazynu, ekspozycja w Obornickim Ośrodku Kultury "Galeria Oborniki Śląskie II" będzie dobiegać końca. Na ekspozycję złożyły się dzieła 21 artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych - naszych mieszkańców - oraz trójki gości z niemieckiego miasta Rehau. Urząd Miejski wydał katalog. Wernisaż w dniu 23.05.2003r. zgromadził liczną publiczność.