4 czerwca 2003

ONI MAJĄ UNIĘ W GŁOWIE I NOGACH

tak Bogdan Sapkowski prowadzący MAJÓWKĘ PRZEDREFERENDALNĄ skomentował finał "Biegu (patrolowego) do Unii"

W sportowej imprezie połączonej z konkursami wiedzy o Unii wzięło udział 9 zespołów reprezentujących: obornickie gimnazjum, urazką podstawówkę, obornicką "dwójkę", PZSz przy Parkowej i wieś Kuraszków. Pięcioosobowe zespoły miały do pokonania miejsko-leśną trasę z czterema zaznaczonymi punktami kontrolnymi, na których sędziowie przeprowadzali konkursy wiedzy o Unii. O lokacie zdobytej przez zespół decydował czas pokonania trasy i wynik konkursowych zmagań.

RO

odprawe_d.jpg (27740 bytes)
Odprawę przed startem prowadzi Henryk Cymerman - organizator Biegu.

przy-glazie_d.jpg (35373 bytes)
Przy głazie Holtei'a - punkt kontroli nr 2 na trasie Biegu. Teresa Przybylska, Natalia Grobelna i Marek Pendel - sędziowie punktu kontrolnego prowadzą konkurs wiedzy o Unii. Trzy pytania o różnym stopniu trudności i . do następnego przystanku.

pawel-pietras.jpg (20627 bytes)
O ostatecznym zwycięstwie zadecydowała dogrywka z wiedzy o Unii - na oczach zgromadzonej publiczności - pomiędzy drużynami: z Kuraszkowa i Powiatowego Zespołu Szkół. Paweł Pietras, kapitan drużyny najbardziej biegłych w unijnych sprawach kuraszkowian.

damskiej_d.jpg (26696 bytes)
Damskiej reprezentacji PZSz - II miejsce - gratuluje Danuta Śmiałek, szefowa Stowarzyszenia "Razem do Unii Europejskiej".

 w-tej-kwestii_d.jpg (11050 bytes)
W tej kwestii - jednym głosem.

 

Serwis prasowy nr 82
4 - 18 czerwca 2003