5 czerwca 2003

SĄ FESTIWALE PIOSENKI, FILMU ORAZ SZTUKI,
A DZISIAJ W NASZEJ SZKOLE JEST FESTIWAL NAUKI!

Na zaszczytny tytuł "Szkoły z klasą" pracuje zespół nauczycielsko-uczniowski z obornickiej "trójki" (pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich wydań). Akcję propaguje Gazeta Wyborcza, a patronuje jej prezydent Aleksander Kwaśniewski. Ostatnie zmagania - Festiwal Nauki - odbyły się 31.05.2003r. W festiwalowych zajęciach czynnie uczestniczyli rodzice, a zaproszeni goście, w tym władze samorządowe poznawali dorobek szkoły "w ruchu" i na wystawach: prac plastycznych, scenografii teatralnych, szkolnych dyplomów itp.

Festiwal rozpoczął się uroczystym apelem na szkolnym boisku połączony z występami artystycznymi, następnie - trwały zajęcia warsztatowe w tematycznych zespołach, a na zakończenie - ognisko i smakowitości.

RO

rozklad-jazdy-d.jpg (19608 bytes)
Przed wejściem do budynku szkolnego festiwalowy rozkład jazdy.

sa-festiwale-d.jpg (23597 bytes)
Są festiwale piosenki, filmu oraz sztuki, a w naszej szkole jest Festiwal Nauki! Festiwalowe hasło skanduje klasa Ic.

dzieciecy-zespol-d.jpg (30017 bytes)
Dziecięcy zespół pieśni i tańca prowadzi Katarzyna Piasecka-Bagińska, która sama tańczy w zespole "Wrocław", Wrocław od niedawna jest mieszkanką Obornik Śląskich. Akordeonowy akompaniament zapewnia Tatiana Rychter. Trzeba było widzieć dumnych rodziców-reporterów błyskających aparatami fotograficznymi.

reporterow-d.jpg (23974 bytes)
Reporterów szkolnej kroniki spotkałam przy motocyklu. Grzegorz Kunysz, Paweł Bogner - kujon polski (redakcja kroniki nie mogła rozstrzygnąć czy to jest przytyk, czy pochwała), Paweł Lisiak, Witold Firak, Karolina Potyraj, Paulina Kochan, Karolina Kazana. Dobrze poinformowane redakcyjne źródła podają, że na rzeczonym motocyklu pomyka do szkoły Pani Dyrektor.

makieta-szkoly-d.jpg (20983 bytes)
Makieta szkoły wykonana przez, m.in. Katarzynę Głód z klasy Vb.

warsztat-pszczelarski_d.jpg (23802 bytes)
Warsztat pszczelarski dla klasy III prowadzą Marian Krzyżostaniak i Dariusz Kwietniewski.

tworzenie-obrazow-d.jpg (23220 bytes)
"Tworzenie obrazów z figur geometrycznych" - warsztat matematyczny dla klasy III prowadzi Katarzyna Małkiewicz.

 

Serwis prasowy nr 82
4 - 18 czerwca 2003