18 czerwca 2003

30 SŁOŃC ZABŁYSŁO NAD OSOLINEM !

W sobotę 31 maja 2003 r. Tonące w morzu zieleni boisko Szkoły Podstawowej w Osolinie rozświetliło 30 gorejących słoneczek. Ciszę tego pięknego poranka rozproszył szczebiot dzieciarni, która o godz. 10.00 zleciała się, aby wziąć udział w przygotowanej przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne imprezie z okazji Dnia Dziecka. W myśl zasady: "Dla każdego, coś miłego", na uczestników Wiosennego Festynu czekało wiele atrakcji. Każdy mógł sprawdzić swoją zwinność i sprawność biorąc udział w 16 rozmaitych konkurencjach, aby po podsumowaniu wyników móc odebrać zasłużoną nagrodę.

Po południu ruszyła sztafeta miejscowości, do której stanęli dorośli mieszkańcy Osolina, Bagna, Osoli, Brzeżna, Wielkiej Lipy oraz Morzęcina Małego. Zagadki związane z poszczególnymi miejscowościami przeplatane były z konkurencjami sportowymi: przechodzeniem przez dziurawy wór, wiązaniem końca z końcem oraz biegiem " jajcarzy ". Po zaciętej walce zwycięztwo oblała szampanem drużyna z Wielkiej Lipy w składzie: Danuta, Joanna i Lech Misiakowie, Sylweriusz Król, Ewa Włodarczyk i Ryszard Wojtas.

W indywidualnych konkurencjach dorosłe dziewczynki rzucały " taaaakim duuuużym wałkiem " i osiągnęły następujące rezultaty:

I miejsce - Renata Szustak ( 15 , 70 m ),
II miejsce - Joanna Politowicz ( 15 , 50 m ),
III miejsce - Rozalia Ptasińska ( 15 , 20 m ).

Paniom gratulujemy, mężom współczujemy!

Natomiast chłopcy powyżej 18 - tego roku życia stanęli w szranki o tytuł mocarza rzucając dębowym klocem.

I miejsce - Janusz Włodarczyk ( 4 , 87 m ),
II miejsce - Paweł Kucharski ( 4 , 37 m ),
III miejsce - Jan Janeczko ( 4 , 28 m ).

Najcelniej z procy do puszek strzelali:

I miejsce - Rafał Śliz,
II miejsce - Ryszard Blejder,
III miejsce - Krzysztof Rudzki.

Każdy chętny mógł na chwilę zmienić się w kowboja i dosiąść rączego rumaka lub postrzelać z wiatrówki. Zgrzane ciała studzili strażacy przy pomocy kurtyny wodnej. Bufet, jak bufet... zaopatrzony, dzięki ofiarności sponsorów i talentom kulinarnym rodziców, proponował:
dla głodnych - potrawy z grila, myśliwski bigos i wojskową grochówkę,
dla łasuchów - lody, domowe ciasta oraz pączki i jogurty,
dla spragnionych - kawa i herbata, napoje chłodzące, a wieczorem piwo.

Ci, których nie zmógł żar bijący od festynowych słoneczek, całą noc tańczyli przy muzyce w wykonaniu zespołu Forte - najlepszej orkiestry w okolicy.

Nadwyżki finansowe trwożono na loterii fantowej, a desperacji mający na stracenie grubszą forsę, rywalizowali w licytacji o meble i strusie jajo.

Festyn Wiosenny był okazją do podsumowania realizowanego w trakcie roku szkolnego projektu " Ja i moja miejscowość ". Na sali gimnastycznej wyeksponowano dzieła plastyczne i literackie młodych artystów, wspomnienia i wywiady z najstarszymi mieszkańcami, a przyrodnicy zaprezentowali wyniki badań środowiska.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje przedwojennych zdjęć i pamiątek po pierwszym w Polsce dzicięcym klubie " Jacka i Agatki ", który powstał w Osoli w 1965 r. oraz plansze prezentujące historię i współczesność Osoli, Osolina, Wilekiej Lipy, Bagna i Morzęcina Małego. Wystawę uświetniły rzeźby Pani Weroniki Iwanowskiej i Pana Andrzeja Kożaka oraz poezja Pana Jana Saladry. Efekty swojej pracy z młodzieżą zaprezentowali modelarze pracujący pod okiem Pana Edwarda Wnęka.

W czasie Festynu gościliśmy Sekretarza Gminy Oborniki Śl. Panią Annę Wolikowską, Pana Burmistrza Macieja Borowskiego oraz Inspektora ds. Oświaty Pana Krzysztofa Rudzkiego.

Wszystkim, którzy tego pięknego dnia bawili się na Festynie Wiosennym dopisywały humory, a każde dziecko zostało obdarowane drobnymi upominkami i słodyczami. Tym, którzy nie zdecydowali się na wspólną zabawę w Osolinie proponujemy obejrzeć krótki fotoreportaż i już dziś zaplanować sobie obchodzenie Dnia Dziecka w 2004 r. w naszej szkole. O miejscu i terminie imprezy powiadomimy w kwietniu 2004 r.

Temat i foto: Anna Leżoń

dzieci.jpg (67467 bytes)
Zwycięzcy w dziecięcych konkurencjach

konie.jpg (49174 bytes)
Pisząca te słowa w towarzystwie męża na koniach państwa Maśkiewiczów

na-linie.jpg (65386 bytes)
Marek Kuns na linie

panowie_d.jpg (64769 bytes)
"Jajcarze" z Bagna, Osoli, Osolina i Morzęcina Małego

rzut.jpg (67475 bytes)
Krzysztof Rudzki rzucił klocem i biegnie do Unii.

rzut-walkiem.jpg (57659 bytes)
Mistrzostwa w rzucie wałkiem - Joanna Głod

wiazanie.jpg (50778 bytes)
Wiejska sztafeta - wiązanie końca z końcem

W imieniu uczniów Szkoły Podstawowej w Osolinie
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom z trenu gmin:
Oborniki Śl., Trzebnica, Wołów, Prusice, Wisznia Mała i Wrocławia
za ich wielką hojność,
a rodzicom, nauczycielom, pracownikom, przyjaciołom naszej szkoły
za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie imprezy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej
w Osolinie

Serwis prasowy nr 82
4 - 18 czerwca 2003