Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

16 czerwca 2009

            

5-lecie partnerstwa miast Rehau – Oborniki Śląskie

Formalne przypieczętowanie trwającej kilka lat współpracy stało się 29 września 2004 roku na sesji Rady Miejskiej Rehau. Dokument w imieniu miast podpisali ich burmistrzowie. W piątą rocznicę wydarzenia miasto Rehau swoje doroczne Święto Łąk organizuje pod znakiem refleksji o pożytkach płynących ze współpracy regionów w zjednoczonej Europie. Dwudniowy program obchodów wypełniają punkty czysto rozrywkowe, ale również panele dyskusyjne z udziałem reprezentantów miast, moderowane przez dziennikarzy. Jednym z punktów programu będzie okolicznościowa sesja Rady Miejskiej Rehau, na której Werner Kloske zostanie uhonorowany medalem za osobisty wkład pracy w nawiązanie i rozwój partnerstwa. Nie dziwi więc tytułowanie W. Kloske „Rzecznikiem Porozumienia”. Udział Obornik Śląskich w uroczystościach został omówiony w czasie majowej wizyty w Obornikach Śląskich przedstawicieli Rehau.

Na zaproszenie burmistrza Michaela Abrahama delegacja z Obornik Śląskich wyjeżdża do Rehau w nocy 3 lipca. W składzie delegacji są samorządowcy, muzycy, sportowcy. Gminna Spółdzielnia przygotowuje stoisko ze swoimi specjałami: ciastami, pieczywem, smalcem i kiszonymi ogórkami.
Wrażenia z wydarzeń – po powrocie z Rehau.

\Wydarzenie sprzed 5 lat zostało odnotowane:
http://www.oborniki-slaskie.pl/zpr/pazdziernik_2004/porozumienie.htm 

RO


Majowa wizyta gości z Rehau m.in. ustalenia programu wydarzeń 5-lecia Partnerstwa W Rehau.

Rzecznik Porozumienia Werner Kloske jest bardzo częstym gościem w Obornikach Śląskich. Nigdy nie zapomina o Domu Dziecka i wsparciu finansowym.

Serwis prasowy nr 153
 Czerwiec 2009