Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

27 czerwca 2009

            

Wyróżnienie nie tylko dla Wirujących

Warto obejrzeć pokonkursową wystawę „DesignAnydesign 2009” eksponowaną w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Zobaczymy tam, m.in., pracę Jana Drzewieckiego Wirujący, wyróżnioną przez jury konkursu pod przewodnictwem Jana Nuckowskiego.

Wirujacy - zestaw do przypraw. Z katalogu wydanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Wrocław, czerwiec-lipiec 2009

Na stronie Muzeum http://www.ma.wroc.pl  (26.06.2009) czytamy:
„Do tegorocznej wystawy konkursowej zakwalifikowanych zostało niemal 100 prac 48 artystów związanych z regionem dolnośląskim, nie tylko członków ZPAP.

Wystawa daje możliwość przeglądu zjawisk, tendencji w designie na Dolnym Śląsku, jednocześnie zwracając uwagę na wieloznaczność designu jako środka wypowiedzi. Sama formuła wystawy została przekornie rozszerzona o antydesign. Co jest designem, a co nim nie jest? Jakie działanie, jaki zamysł twórczy sprawia, że możliwe jest zaklasyfikowanie do jednej czy do drugiej grupy? Na ile użyteczność czy bezużyteczność uzasadnia status przedmiotu? Niezależnie od pytań i wątpliwości formuła „Design – Antydesign” włącza się w dyskusję nad znaczeniem i rozumieniem słowa: design.”

Wystawa czynna: 19.06.2009 – 27.09.2009
Muzeum Architektury, Wrocław, ul. Bernardyńska 5
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z kolei w konkursie ARTZEPT COOKIE JAR 2008 porcelanowy pojemnik na ciastka Jana Drzewieckiego uzyskał honorowe wyróżnienie jednego z czterech członków międzynarodowego jury.

Z katalogu ZEPTER INTERNATIONAL DESIGN AWARD. EXHIBITION COOKIE JAR 2008.Serwis prasowy nr 153
 Czerwiec 2009