Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

17 maja 2009

            

Sukces Rafała Maksona

Obornicka Sekcja Podnoszenia Ciężarów, która działa przy OSiR, wznowiła działalność w 2005 roku. Wówczas kierownictwo Sekcji objął Stefan Pałka, a jego syn Tomasz zajął się trenowaniem młodych zawodników. W treningach regularnie uczestniczy 8 młodzików. Młodzi ciężarowcy uczestniczą w zawodach – o coraz wyższych rangach – i zdobywają punktowane miejsca, o czym regularnie donosi prasa.
Ostatni sukces należy do Rafała Maksona, który na I Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii (21 maja 2009) zdobył punktowane 7 miejsce w kategorii do 77 kg. Wśród zasłużonych gratulacji, znalazły się również gratulacje od Burmistrza Pawła Misiorka. Gratulacje nie mniej serdeczne dla trenera Tomasza Pałki  i rodziców Urszuli i Mirosława. Miła uroczystość odbyła się 15 czerwca 2009.


Gratulacje i okolicznościowa statuetka dla Rafała Maksona

Kronika Sportu Polskiego 2008 została podarowana R. Maksonowi przez kierownictwo OSiR.                           Na stronie 393 są odnotowane nazwiska obornickich ciężarowców: R. Maksona i G. Wisłockiego.

od lewej: Ryszard Pajek OSiR, Mirosław Makson, Rafał Makson, Urszula Makson, Tomasz Pałka, Stefan Pałka, Arkadiusz Poprawa ZGK sponsor strategiczny sekcji ciężarowców, Tadeusz Banach i Henryk Laur OSiR, burmistrz Paweł MIsiorek.

Serwis prasowy nr 153
 Czerwiec 2009