Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

5 maja 2009

            

Złote Sowy 2009

Stowarzyszenie Oświatowe „SOWA” działa od 2006. Terenem działania jest obszar Powiatu Trzebnickiego. Stowarzyszenie skupia osoby przyjazne szkołom i oświacie. Celem jest wspieranie uzdolnień uczniów, organizacja przedmiotowych konkursów powiatowych oraz doskonalenie kadry kierowniczej i nauczycielskiej gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli.
Stowarzyszenie w tym roku po raz pierwszy zorganizowało uroczyste podsumowanie wyników roku szkolnego 2008/2009 dla Powiatu Trzebnickiego w kategoriach: uczeń, nauczyciel, szkoła; osobno dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stowarzyszenie przyjęło założenie, że gospodarzem Gali „Złota Sowa”, co roku będzie inna gmina. Inauguracyjna edycja Gali odbyła się 15 czerwca 2009 w Obornikach Śląskich. W popołudniowy czas sala widowiskowa OOK wypełniła się wyróżnionymi uczniami z rodzicami, nauczycielami i dyrektorami szkół. Wśród oficjalnych gości znaleźli się samorządowi włodarze gmin i powiatu. Przypadł im w udziale zaszczyt wręczania nagród w poszczególnych kategoriach. Gale prowadziła Elżbieta Nowak, prezes Stowarzyszenia oraz Adam Marcinkowski pozostający w jego władzach.
Laureaci Złotych Sów 2009: http://sosowa.edupage.org/news/#14 Weronika Hanulak z nauczycielką Julitą Olszewską ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie oraz Urszula Ciołkowska z nauczycielką Joanną Plichtą z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy w towarzystwie starosty Roberta Adacha i burmistrza Pawła Misiorka.

Powiatowi Laureaci Złotych Sów

Oborniccy Laureaci Złotych Słów

RO
Serwis prasowy nr 153
 Czerwiec 2009