nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

10 czerwca 2010

      
     
Dzień Dziecka w SP 3

    
W dniu 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, nasi uczniowie uczestniczyli w różnych atrakcjach przygotowanych we współpracy z Radą Rodziców i byłym naszym rodzicem, a do dzisiaj przyjacielem szkoły panem Zenonem Łosiem. Był to już dziesiąty Dzień Dziecka organizowany wspólnie – do tej pory miejscem imprezy była działka leśna p. Zenona Łosia. Po raz pierwszy z przyczyn od nas niezależnych - brak słonecznej pogody, impreza odbyła się w kilku miejscach w szkole.
     Był to, pomimo chmur na niebie, wspaniały dzień, pełen niesamowitych wrażeń, wesołej zabawy. Dzięki zaangażowaniu i staraniom p. Zenona Łosia mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych pokazach.
Na początek wysłuchaliśmy koncertu sygnałów myśliwskich w wykonaniu uczniów Technikum Leśnego w Miliczu. Wystąpili oni w pięknych, zielonych mundurach leśników. Koncert sygnałów wzbudził duże zainteresowanie, uczniowie mieli pytania dotyczące samych sygnałów, czemu służą, kiedy się ich używa, na jakich instrumentach zostały wykonane. Ciekawość naszą zaspokoił jeden z hejnalistów przedstawiając zespół, prezentując instrumenty i wykonane utwory.
Kolejny występ to koncert kapeli ludowej rodziny Państwa Boduszków. Kapela pięknie grała i śpiewała wystrojona w prawdziwe stroje ludowe. Kapela na jedną godzinę porwała wszystkich do wspólnego śpiewu i tańców. Takiej dyskoteki jeszcze nie było, aby tańczyła cała szkoła – mali i duzi, młodsi i starsi.
      Po zabawie uczestniczyliśmy w pokazie ratownictwa w zakresie pierwszej pomocy medycznej. Pracownicy pogotowia ratunkowego, ubrani w stroje pogotowia ratunkowego, posługując się profesjonalnym sprzętem zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy. Zaprezentowali przy użyciu fantoma, jak pomóc poszkodowanemu człowiekowi w kolizji drogowej. Nie zabrakło wśród uczniów śmiałków, którzy posłużyli za modela.
Sportowcy z klubu sportowego we Wrocławiu „Gwardia” zaprezentowali na specjalistycznych matach i w sportowych strojach tzw. kimonach pokaz chwytów judo. Pokazali, jak bardzo jest to ciekawy, reprezentacyjny i elegancki sport. Wielu z uczniów stwierdziło, że chętnie wzięliby udział w szkółce sportowej, w której uczyliby się tego pięknego sportu. W trakcie prezentacji sportowcy w pokazie angażowali uczniów. I tu nie brakowało odważnych nawet wśród dziewczynek.
     Na szkolnym boisku strażacy i nadleśnictwo z Obornik Śl. zaprezentowali nowoczesne wozy, które używane są w gaszeniu pożarów. Zaprezentowali alarm przeciwpożarowy z krótką pogadanką na temat bezpieczeństwa zachowania się w czasie pożaru,. Po krótkiej części teoretycznej odbył się pokaz sprzętu gaśniczego z użyciem wody i piany oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kolejną atrakcją był pokaz nowoczesnego wozu policyjnego oraz umiejętności psa tropiciela. Szczególną sympatią cieszył się pies, który był przyjaźnie nastawiony do wszystkich i pozwalał się pogłaskać. Piesek był bardzo posłuszny i wykonywał wszystkie polecenia swojego trenera, za co otrzymał gromkie brawa.
Nie lada niespodzianką był poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców
i obornickich sponsorów. Każdy z nas ze smakiem częstował się kiełbaskami na gorąco, ciasteczkami, napojami i cukierkami. W miłym gronie naszych gości prowadziliśmy wspaniałe rozmowy na temat ich ciekawej pracy zawodowej, która jest swoistą służbą na rzecz innych ludzi i naszego środowiska.
.   Wszystkim współorganizatorom za okazaną pomoc bardzo serdecznie dziękujemy

Lista sponsorów Święta Szkoły i Dnia Dziecka

1. Sklep Profit Ryszard Czerwiński wraz z Rodziną – słodycze, soki, owoce
2. Agro- Tusz Państwo Głodowscy - wędlina
3. Sklep InterMarche – Pan Łukasz Budas – słodycze, soki, wędlina
4. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska - pieczywo
5. Rada Rodziców – słodycze, napoje, ketchupy, talerzyki sztućce plastikowe, przygotowanie poczęstunków
6. Todo – Robert Bortnicki – serwetki, kubki jednorazowe
7. Cukiernia Elżbieta i Adam Kosowscy – pączki, ciasta.
8. Fabryka cukierków „Miś” - słodycze

W organizacji Dnia Dziecka otrzymaliśmy wsparcie:

1. Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – pokaz wozów bojowych
2. Nadleśnictwa Oborniki Śl. – pokaz wozu
2. Klub Sportowy Gwardia – pokaz walk judo
3. Uczniowie z Technikum Leśnego w Miliczu – prezentacja sygnałów leśnych
4. Policja z Obornik Śl. – pokaz umiejętności psa policyjnego i wozu
5. Kapela ludowa z Siemianic – rodzina Boduszki
6. Pogotowie Ratunkowe – pokaz I pomocy przedmedycznej.

W szczególności dziękujemy Panu Zenonowi Łosiowi za dziesięć lat współpracy ze szkołą, zaangażowanie w corocznej organizacji dla wszystkich uczniów naszej szkoły uroczystych obchodów Dnia Dziecka.

Krystyna Haładaj
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
im. Jana Pawła II   http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 165
Czerwiec 2010