13 grudnia 2002

DAR SERCA DZIECI DLA DZIECI

Samorząd uczniowski przy Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie, w swoim planie pracy na rok szkolny 2002/2003, przyjął wspólną propozycję zorganizowania paczek mikołajkowych dla dzieci z "Domu nad Stawem" w Obornikach Śląskich.

Prace plastyczne nt. złotej polskiej jesieni wykonane przez uczniów naszej szkoły sprzedawaliśmy na aukcji zorganizowanej w październiku. Na zebraniu z rodzicami samorząd uczniowski sprzedawał rysunki za symboliczną złotówkę. Uzyskane pieniążki były przeznaczone na zakup słodyczy do paczek na Mikołaja dla dzieci. W listopadzie zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę maskotek. Sprzymierzeńcami naszej akcji i fundatorami słodyczy byli : państwo Budasowie (sklep "Paulinka"), pan Kazimierz Zełep (sklep "Angelika"), pani Beata Garlińska oraz ksiądz proboszcz Przemysław Gondek.

Zadowoleni chętnie pakowaliśmy prezenty, ale martwiliśmy się o dojazd do Obornik. Problem rozwiązał pan Burmistrz, który na prośbę naszej opiekunki uzgodnił z panią Dyrektor OOK nieodpłatne wynajęcie busa.

Dnia 6.12.2002 r. o godz. 15.30 wyjeżdżamy do Obornik Śląskich z Mikołajem, diabełkiem i gwiazdeczką. Jak będzie - zobaczymy.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji, a w szczególności opiekunowi samorządu uczniowskiego pani Jolancie Pendel.

Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie

Serwis prasowy nr 76
13 grudnia 2002