nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

29 kwietnia 2011

      
    
Jubileusz Stulecia Urodzin Pani Ireny Symonowicz22 kwietnia 2011 roku Pani Irena Symonowicz ukończyła 100 lat życia. Do Szanownej Jubilatki z gratulacjami udał się Burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski, który wygłosił laudację na Jej cześć oraz wręczył medal Rady Miejskiej "Honorowy Obywatel". Gratulacje przyszły również od Premiera Donalda Tuska i Wojewody Aleksandra Marka Skorupy.

Pani Irena Symonowicz
Jubileusz Stulecia Urodzin

Wielce Szanowna Jubilatko!
Dostąpiłem zaszczytu gratulowania Stulecia Urodzin osobie, która jest legendą i skarbem Obornik Śląskich. W niedługiej historii miasta Oborniki Śląskie, zaistniała osoba o szlachetnym rodowodzie i wspaniałej historii życia. Cieszyła i cieszy się Pani powszechnym szacunkiem i chyba nie ma w naszym mieście osoby, która nie wiedziałaby kim jest Pani Irena Symonowicz.
Wychowana w rodzinie o głębokim odczuwaniu powinności wobec Ojczyzny i wrażliwości na ludzką krzywdę, całe Pani długie życie było służbą wobec Polski i Drugiego Człowieka.
Wszechstronnie wykształcona, o wielkiej kulturze osobistej i czarującej osobowości była Pani ozdobą towarzyskich zebrań. Sam tego nie pamiętam, ale tak mówią kroniki towarzyskie i najstarsi Oborniczanie. Z racji swego wieku, nie mogłem również uczestniczyć w lekcjach historii, na których opowiadała Pani swoje przeżycia z czasów 2 wojny światowej: o pracy w konspiracji, nauczaniu na tajnych kompletach, wreszcie udziale w Powstaniu Warszawskim. Wyobrażam sobie, że były to najlepsze lekcje historii w szkole. Tak samo, jak piękna i wartościowa była Pani praca w Zespole Sanatoriów.

Droga Pani Ireno!
Czym byłby pejzaż Obornik Śląskich bez Dystyngowanej Damy, która zatroskana losem kuracjuszy, krąży między odległymi od siebie sanatoryjnymi budynkami – z nieodłączną skórzaną aktówką pod pachą?
Z wyrazami najgłębszego szacunku i życzeniami zdrowia. Cieszymy się, że Pani jest!


Sławomir Błażewski
Burmistrz Obornik Śląskich

Powrót do strony głównej...
Wejście do archiwum wiadomości...


http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 175
Kwiecień 2011