nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

5 kwietnia 2011

      
    

Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych

W dniach 23-27 marca warcabiści z całego kraju rywalizowali w Nowej Rudzie, gdzie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowy Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach 100-polowych. W zawodach wzięło udział 148 czołowych zawodników tej dyscypliny w kraju, wśród nich warcabiści z UKS „Pitagoras” Pęgów.

Sportowcy rywalizowali w 12 kategoriach w podziale na płeć. Najliczebniejszą i najtrudniejszą grupą okazała się kategoria młodziczek i młodzików od 10 do 13 lat. Podczas 5 dni zmagań rozegrali oni po 9 rund, w systemie 90 minut na zawodnika. Pozostałe kategorie walczyły w systemie 7 lub 5, w zależności od ilości graczy. Głównemu turniejowi towarzyszyły mistrzostwa w grze błyskawicznej, po 5 minut na zawodnika. „Pitagoras” nie zwiódł. Zawodnicy przywieźli z mistrzostw 3 medale.

Paulina Romańczuk zdobyła dwa brązowe medale kategorii juniorek w turnieju głównym i w grze błyskawicznej, a Katarzyna Mederskamedal brązowy w kategorii juniorek starszych w turnieju głównym. Wyróżnione statuetkami miejsca czwarte zajęli: Julia Łakomska w kategorii juniorek młodszych w turnieju głównym i Aneta Kwocz w kategorii juniorek starszych w grze błyskawicznej.

Pozostali zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując w turnieju głównym następujące lokaty:Jagoda Żmuda -5. w orliczkach, Apolonia Miążek - 7. w młodziczkach, Katarzyna Szymaszkiewicz– 8 wśród juniorek młodszych, Natalka Góralska 10. w młodziczkach, Filip Puć - 12. w młodzikach, Jakub Rybka 15. w orlikach.

Teresa Miążek


Foto: Arkadiusz Biadasiewicz
Warcabiści „Pitagorasa” Pęgów z trenerem Eligiuszem Jankowskim

Powrót do strony głównej...
Wejście do archiwum wiadomości...


http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 175
Kwiecień 2011