nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

5 kwietnia 2011

      
    
Prawie 1 mln złotych. Taka kwota już wkrótce zasili obornicki samorząd dzięki projektom „Odnowa i rozwój wsi” realizowanym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

W Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich 30 marca 2011 r., członek zarządu województwa dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz podpisał kolejne umowy na realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych.
Pieniądze trafią do przedstawicieli z terenu Powiatu Trzebnickiego i Wołowskiego. Samorządy przeznaczą je na m.in. budowę wiejskich świetlic, wyremontowanie boisk sportowych, stworzenie placów zabaw dla dzieci oraz rewitalizację parków i zagospodarowanie centrów wsi.

Burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski podpisał dwie umowy na realizację następujących inwestycji:

1. Rewitalizacja zabytkowego założenia parku przydworskiego w Osolinie Gmina Oborniki Śląskie
Kwota operacji – 428 791,59 zł.
Kwota dofinansowania - 305 400,00 zł.

2. Budowa Centrum Kulturalno-Oświatowego w Pęgowie – etap I
Kwota operacji – 985 688,78 zł.
Kwota dofinansowania – 500 000,00 zł.

W ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 do współfinansowania zakwalifikowano 165 projektów dolnośląskich samorządów, instytucji i organizacji na łączną kwotę pomocy w wysokości 50 777 680 PLN. W ramach działania można dofinansować (do 75% kosztów kwalifikowanych) prace budowlane na obiektach użyteczności publicznej, sportowych, obiekty małej architektury, infrastrukturę turystyczną, urządzanie terenów zielonych i miejsc wypoczynku, zagospodarowanie cieków wodnych, rewitalizację obiektów zabytkowych w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców.


Włodzimierz Chlebosz, zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele gmin z Powiatu Trzebnickiego i Wołowskiego na spotkaniu w Obornikach Śląskich w sprawie podpisywania umów na realizację zadań z działania  "Odnowa i Rozwój Wsi".

Katarzyna Jarczewska
Specjalista ds. pozyskiwania środków UEPowrót do strony głównej...
Wejście do archiwum wiadomości...


http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 175
Kwiecień 2011