tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

LISTOPAD 2000

 
 
Serwis prasowy nr 36

24 listopada 2000


 • POLAKOM Z KAZACHSTANU
  W roku 1996, uchwałą Zarządu Gminy, został powołany Społeczny Komitet przy Urzędzie Gminy w Obornikach Śląskich na rzecz repatriacji Polaków z Kazachstanu.
 • PRZEBUDOWA SIECI I UTRUDNIENIA RUCHU NA RONDZIE
  Pierwszym etapem prac budowlanych na ?rondzie? jest przebudowa sieci wodociągowej i telefonicznej. Koniecznym jest przeniesienie instalacji poza obręb przyszłego ronda. Chodzi o łatwy i szybki dostęp do linii przesyłowych w razie awarii lub konieczności innych prac.
 • ZESPÓŁ DS. POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO W GMINIE OBORNIKI ŚLĄSKIE
  Uchwałą Zarządu Gminy z czerwca bieżącego roku został powołany Zespół ds. poprawy bezpieczeństwa drogowego w gminie Oborniki Śląskie.
 • ROZWINIĘCIE TURYSTYCZNEGO SZLAKU WODNEGO BERLIN  EISENHUTTENSTADT  WROCŁAW
  23 listopada w Ścinawie odbyły się Warsztaty Samorządowe zorganizowane przez marszałka Województwa Dolnośląskiego Andrzeja Kosióra. Na spotkanie zaproszono wójtów, burmistrzów i starostów gmin i powiatów płożonych w dorzeczu Odry.
 • MISTRZOSTWA POLSKI PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH I RADNYCH
  W dniach 8 ? 10 grudnia 2000 r. w Dąbrowie Górniczej odbędą się VII Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych i Radnych. W zaproszeniu sygnowanym przez prezydenta miasta Marka Lipczyka czytamy: ?Celem Mistrzostw jest pogłębienie dobrosąsiedzkich kontaktów pomiędzy gminami, ułatwienie wymiany doświadczeń, które dotyczą nie tylko sfery działalności kulturalnej i sportowej, ale także codziennych problemów, rozwiązywanych przez samorządy.?

 

 

 
Serwis prasowy nr 35

17 listopada 2000


 • ROZBUDOWA GIMNAZJUM W OBORNIKACH ŚLĄSKICH
  10 listopada na plac budowy został wprowadzony wykonawca. Pierwszym etapem prac przygotowawczych jest zabezpieczenie i przeniesienie nasadzeń z terenu inwestycyjnego.
 • RONDO - PRACE PRZYGOTOWAWCZE - ZABEZPIECZENIE NASADZEŃ
  Jak już informowaliśmy wcześniej , wiosną tego roku został opracowany kalendarz prac związany z inwestycją: "ROZBUDOWA GIMNAZJUM W OBORNIKACH ŚLĄSKICH". Dobiega końca termin przyjęcia ostatecznej wersji projektu...

 

 

 
Serwis prasowy nr 34

10 listopada 2000