20 maja 2003

JAK TO NA KSIĘŻYCU BYWA

W dniach 9 i 10 kwietnia br. w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się ósma już edycja imprezy "ARTYSTYCZNY ŚWIAT MALUCHA" pt."Na Księżycu chyba lepiej".

Na scenie prezentowały swoje programy przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Zaproszenie do udziału w przeglądzie przyjęły Przedszkole Publiczne, Żłobek Miejski, Dom Dziecka, Szkoła Podstawowa nr3 z Obornik Śląskich, Przedszkole Publiczne i Szkoła Podstawowa z Pęgowa, Szkoła Podstawowa z Osolina. Gościnnie wystąpiła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr10 z Wrocławia.

Propozycje młodych artystów były starannie przygotowane zarówno pod względem doboru repertuaru, oprawy muzycznej jak również estetyki rekwizytów i kostiumów. I tu należą się gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób przygotowujących programy. Dzięki ich pomysłowości

udaje się co roku stworzyć wyjątkowy klimat przyjazny dzieciom i ich twórczej inwencji.

Niemały wkład pracy w to, aby impreza była ciekawa i sprawnie

przebiegała mieli instruktorzy OOK. Nad całością czuwała Halina Muszak, dyrektor Ośrodka Kultury. Scenariusz opracowała i prowadziła przegląd Justyna Asztemborska. Księżycową scenografię stworzyła Monika Materny.

Światłem i dźwiękiem operował Paweł Asztemborski, kolorowe programy utrwalił na fotografiach Marek Długosz, a Andrzej Rękosiewicz (w ramach współpracy z Domem Dziecka) zarejestrował radosne, pełne dziecięcej wyobraźni występy na kasecie video. Organizatorzy zadbali także o niespodzianki. Wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone upominkami wykonanymi przez Pracownię Witraży "Tafla" z Wrocławia ufundowanymi przez Urząd Miejski i Obornicki Ośrodek Kultury.

Przez dwa dni gościliśmy 400 dzieci, a dzięki sponsorom: Zakładom Wyrobów Cukierniczych "Miś" i Rozlewni "Róża" Państwa Leszka Kamińskiego i Iwony Zarętowicz z Obornik Śląskich, dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Wielkie dzięki !

Mamy nadzieję, że dziewiąta edycja tego niezwykłego, barwnego spotkania z dziecięcą twórczością dostarczy nam wszystkim równie niezapomnianych wrażeń i będzie okazją do dalszej owocnej współpracy.

Justyna Asztemborska

Serwis prasowy nr 81
20 maja 2003