20 maja 2003

LISTY DO BURMISTRZA

Od młodzieży obornickiego gimnazjum otrzymałem ostatnio 84 listy, w których znalazłem mnóstwo bardzo ciekawych i godnych uwagi spostrzeżeń oraz propozycji. Jestem mile zaskoczony, że te uwagi dotyczą nie tylko spraw młodzieży, choć są i takie, ale też wszystkich naszych mieszkańców. Ich różnorodność świadczy o głębokiej trosce o piękno i rozwój naszej gminy. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne spotkanie i prawie indywidualne odpowiedzi na zgłoszone wnioski. Wiele z nich zostanie bowiem rozwiązanych jeszcze w tym roku, część - w roku przyszłym i latach następnych, bowiem w dużej dotyczą moich zobowiązań przedwyborczych, przedwyborczych te powinny być bezwzględnie realizowane.

Zaskoczyła mnie natomiast duża ilość głosów dotycząca bezpańskich zwierząt, a zwłaszcza psów, których młodzież (i nie tylko) się po prostu boi. Postaram się, aby w najbliższym czasie tę sprawę rozwiązać korzystając może z jakiegoś mądrego rozwiązania w innym mieście.

Paweł Misiorek

 

PRZYSZLI SAMORZĄDOWCY? - CIĄG DALSZY

W poprzednich wydaniach magazynu informowaliśmy o pracy Bożeny Magnowskiej na rzecz przybliżenia młodzieży gimnazjalnej wiedzy o samorządzie lokalnym. Jej kolejny etap zamykający tegoroczny program miał miejsce w dniu 28.04.2003r. w obornickim gimnazjum.

Do konkursu "Czy znasz swój samorząd" przystąpiło 10 uczniów - najlepszych z najlepszych - z klas I. Każdy z nich odpowiadał na 5 pytań spośród przygotowanych przez nauczycielkę 64 zagadnień samorządowych. Konkurs prowadziły Kasia Krupa i Ada Sawicka, a wątpliwości rozstrzygał ekspert - Anna Wolikowska, sekretarz gminy. Maksymalną ilość punktów zgromadziły Berni Więckowska i Ola Woś, wykazując się najlepszą wiedzą o samorządzie.

Po konkursie uczniowie zaprezentowali swoje graficzne projekty: Emilia Raszek "Lasy Obornik Śląskich - protest przeciw zaśmiecaniu" oraz Krzysztof Ryk i Bartek Gajowczyk "Uporządkowanie i zagospodarowanie parków".

Po prezentacjach nastąpił moment podsumowania, przekazania listów młodzieży do Burmistrza i nagrodzenia uczniów, których plon pracy był eksponowany na wystawce.

Romana Obrocka

 

zadania_d.jpg (8471 bytes)
Zadania Samorządu. Najciekawsza praca plastyczna autorstwa Marcina Jarycha.

 ola_wos_d.jpg (11508 bytes)
Ola Woś, zdobywczyni I miejsca odbiera gratulacje.

 uczestnicy_d.jpg (13505 bytes)
Uczestnicy samorządowych zmagań. W tle najciekawsza praca plastyczna uznana za najciekawszy folder autorstwa: Małgosi Janyst, Agnieszki Czerpak, Natalii Winciorek, Dawida Gajewskiego i Basi Salij.

 bozena_magnowska_d.jpg (12104 bytes)
Bożena Magnowska obdarowana unijną koszulką.

 Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich
dyrektor: Izabela Bryl
wicedyrektor: Wiesława Czmiel
ul. Kownackiego 3
55-120 Oborniki Śląskie
tel. 310 23 58

Serwis prasowy nr 81
20 maja 2003