20 maja 2003

Z DALEKIEJ PODRÓŻY

W dniu 8.05.2003 r. Salonik Czterech Muz gościł niezwykłą Rodzinę. Wystawiona w przeszłości na ciężką próbę potrafiła pokonać dramatyczną sytuację i zbudować swoje życie od nowa - szczęśliwie i satysfakcjonująco. Rozmowę z Rodziną prowadziła Irena Zielińska.

Chyba wszyscy pamiętamy, jak 12 lat temu miasto obiegła wiadomość o wypadku drogowym, w którym osobą najbardziej poszkodowaną została Dorota Panek. Młoda - rok przed maturą, obdarzona talentami i urodą dziewczyna w sekundę znalazła się na granicy życia i śmierci. Trzytygodniowy stan nieprzytomności, intensywna reanimacja, stan dojmującej niepewności, później kolejne operacje i rehabilitacje oraz powolny powrót do życia. Powrót okupiony ciężką pracą, nadludzkim wprost wysiłkiem woli, ogromnym poświęceniem najbliższej rodziny i życzliwą pomocą przyjaciół.

27 czerwca 1990 roku to jest data, której nigdy nie zapomnimy - mówi Mama Krystyna Panek. Dorota urodziła się nam po raz drugi, bo wszystkiego musiała nauczyć się od początku. Dziś Dorota Nikiporczyk jest studentką informatyki na III roku Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka, m.in. korespondencyjnego kursu teologicznego. Pisze filozoficzne wiersze i prozę czerpiąc ze swoich doświadczeń.

Dorota nauczyła nas ogromnej pokory - puentowała swoje wypowiedzi Mama. Nigdy z ust Doroty nie padło oskarżenie pod adresem sprawcy, nigdy nie zadała pytania: dlaczego mnie to spotkało?

RO

 dorota_z_mezem_d.jpg (29370 bytes)
Dorota z mężem jurkiem Nikiporczykiem prezentują zawartość autorskiej strony WWW, w której, m.in. jest pomieszczona własna twórczość poetycka i prozatorska. Dorota prowadzi również internetową stronę "Naszej Parafii" WWW.

  urszula_jarych_d.jpg (34759 bytes)
Urszula Jarych Urszula Jarych czyta "Drogę krzyżową", poemat prozą Doroty autorstwa.

Serwis prasowy nr 81
20 maja 2003