nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

7 maja 2010

      
     
Wicemistrzostwo Polski i brąz dla warcabistów UKS „Pitagoras” Pęgów

    

   W dniach od 21 do 25 kwietnia 2010 w Murzasichlu k. Zakopanego rozegrany został najważniejszy turniej roku w warcabach stupolowych: Finał Mistrzostw Polskich 2010. Zawody odbyły się pod nazwą: 4.Młodzieżowy Puchar Polski (kategorie do lat 13), 28. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (kategorie od 14 do 23 lat) oraz 17. Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów Starszych, organizatorem był Polski Związek Warcabowy.
    W trwających pięć dni zawodach wzięło udział 163 graczy z najlepszych polskich klubów, wśród nich 12 warcabistów Eligiusza Jankowskiego z UKS „Pitagoras”. Zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale i o nominacje do kadry narodowej, a tym samym o prawo udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w sierpniu.
     Dwie zawodniczki UKS „Pitagoras” taką nominację wywalczyły. Apolonia Miążek zdobyła tytuł wicemistrzowski i srebrny medal w kategorii dziewcząt od 10 do13, a Agnieszka Kwocz - medal brązowy w kategorii kobiet od 20 do 23 lat. Kolejne reprezentantki „Pitagorasa” uplasowały się tuż za podium w kategorii dziewcząt od 14 do 16 lat: Paulina Romańczuk na miejscu czwartym, a Katarzyna Szymaszkiewicz na piątym i są zawodniczkami rezerwowymi do kadry narodowej.
    Turniej główny poprzedzony został jednodniowymi zawodami w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych. W nim również zawodnicy trenera Jankowskiego zajęli miejsca w czołówce w swoich kategoriach: brązowy medal zdobyła Paulina Romańczuk (lat 16), , Adrian Łakomski był na miejscu czwartym (lat 11), a Apolonia Miążek (lat 11) i Julia Łakomska (lat 15). wywalczyły piąte lokaty.
      Pozostali reprezentanci „Pitagorasa”: Natalia Góralska, Aleksandra Mazij, Filip Puć, Dawid Grzecznik i najmłodsi debiutanci: Jagoda Żmuda i Filip Szypa, choć wrócili bez medali to dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca.

Teresa Miążek


Apolonia Miążek zdobyła srebrny medal w turnieju głównym (w kat. dziewcząt 11-13 lat)


Aneta Kwocz: brązowy medal w turnieju głównym (kat. kobiet 20-23 lata)


Paulina Romańczuk miejsce 4; Katarzyna Szymaszkiewicz miejsce 5 w turnieju głównym (kat. dziewcząt 14-16 lat).


Paulina Romańczuk brązowy medal, Julia Łakomska 5 miejsce w grze błyskawicznej (kat. 14-16 lat)

Autor zdjęć: A. Biadasiewicz


 
 

http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 164
    Maj 2010