Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

5 października 2009

      
      
     
Obornicka młodzież na Mistrzostwach Europy 2009 Kobiet


Podczas rozgrywanych w dniach 25-27.09.2009 we Wrocławiu Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej zorganizowane grupy młodzieży z Obornik Śląskich i Pęgowa dopingowały drużynę narodową Francji.
Więcej zdjęć z ME na stronie:
http://picasaweb.google.pl/gfreus
Inicjatorem zorganizowania wyjazdu na ME było Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki "OLIMP" oraz Burmistrz Obornik Śląskich.
Darmowe bilety dla grup zapewnił SMS, a autokar, który przez trzy dni dowoził młodzież na mecze zapewniła Gmina.

Nasza gmina w czasie mistrzostw dopingowała drużynę siatkarek z Francji. W tym celu zostały zakupione trójkolorowe flagi narodowe a młodzież umalowana i ubrana była też w podobnej tonacji.
Podczas sobotniego meczu Francji z Niemcami, nasza grupa tak mocno dopingowała swoją drużynę, że po meczu w nagrodę zostaliśmy zaproszeni przez trenera Francji do wspólnego zdjęcia z całą drużyną pod siatką. Zdjęcie to ukazało się na oficjalnej stronie Europejskiej Federacji Siatkówki (www.cev.lu) jako jedno z kilkunastu oficjalnych zdjęć z tego meczu.
Bardzo mile zaskoczony dopingiem obornickiej młodzieży był znany zawodnik złotej drużyny Huberta Wagnera (Mistrz Świata-1974 i Mistrz Olimpijski z Montrealu-1976) Mirosław "Ryba" Rybaczewski, który przyjechał do Wrocławia dopingować swoją córkę Annę Rybaczewską, pełniącą funkcję kapitana drużyny (nr.9).
Następnego dnia przed meczem Francji z Włoszkami, przekazał on na ręce prezesa SMS-u butelkę francuskiego wina z podziękowaniem za doping i miłe przyjęcie.
W czasie trzydniowych zmagać we wrocławskiej Hali Ludowej mecze grupy B obejrzało około 200 osób z naszej gminy, głownie młodzież licealna i gimnazjalna.
Grzegorz Freus
http://www.smsolimp.pl/?ids=29 
Zajrzyj również tu:
http://www.cev.lu/mmp/online/website/main_menu/volleyball/european_championships/137/15024/15149/20313/20316/15781_EN.html


Przesyłam również zdjęcie z meczu reprezentacji Polski z Wenezuelą w ramach Ligi Światowej rozgrywanej w Hali Ludowej 3-4.07.2009. Jak widać przy boisku wisiała flaga Polska z napisem Oborniki Śląskie.
Grzegorz FreusSerwis prasowy nr 157
 Październik 2009