tytul.gif (13743 bytes)

zpr_logo.gif (6477 bytes)

INTERNETOWE WYDANIE MAGAZYNU "Z PIERWSZEJ RĘKI"

Wrzesień 2001

 
 
Serwis prasowy nr 61

21 września 2001


 • NAJPOPULARNIEJSZA MIEJSCOWOŚĆ TURYSTYCZNA
  Oborniki Śląskie wśród dwudziestki finalistów
  W dniu 7 września 2001 roku podczas Międzynarodowych Targów Uzdrowiskowo-Turystycznych "Natura-Sanat" w Polanicy Zdroju nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu organizowanego przez tygodnik "Sport i Turystyka" na "Najpopularniejszą miejscowość turystyczną w Polsce".
 • NOWE MATERIAŁY PROMOCYJNE
  Bardzo efektywnie pracuje biuro Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy., którego członkiem-założycielem jest gmina Oborniki Śląskie. Dzięki staraniom Zarządu pod przewodnictwem Adama Stockiego oraz dyrektora biura Jerzego Lewandowskiego w ostatnich dwóch miesiącach wykonano kilka materiałów promocyjnych.
 • PODRÓŻ PO WSPOMNIENIA
  Nasze miasto, po raz kolejny, odwiedzili jego przedwojenni mieszkańcy. Przebywali w dniach 5 - 7 maja 2001r. Motorem napędowym wspólnych przyjazdów, spotkań i nawiązywania wzajemnych kontaktów jest Brigitte Kessel. Wiele rodzin jest w przyjacielskich i serdecznych relacjach już od dawna. Większość czasu w trakcie pobytu upływała na osobistych spotkaniach i wspomnieniach zaprzyjaźnionych rodzin.
 • PODZIĘKOWANIE
  W dniu 16 września 2001 roku uczestniczyliśmy w tradycyjnym święcie plonów. Organizację tegorocznych Dożynek wzięła na siebie wieś Lubnów. Uświęcony tradycją zwyczaj ma również swoje tradycyjne, niezmienne elementy
 • SESJA RADY MIEJSKIEJ
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje, że na dzień 27 września 2001r. zwołuje XXXI Sesję Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich
  Sesja odbywać się będzie w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich /budynek "B", sala Urzędu Stanu Cywilnego/ Obrady rozpoczną się o godz. 12.00

 • PRZYWRACAMY ŚWIETNOŚĆ DAWNYM PARKOM
  Dobiegają końca prace porządkowe i rewaloryzacyjne w parku: pomiędzy ulicą Trzebnicką i Skłodowskiej oraz przy ulicy Lipowej.
 • WICEBURMISTRZ OBORNIK ŚLĄSKICH - WICEMISTRZEM POLSKI
  /Dart, Ringo, Pływanie/
  W dniach 12-15.09.2001r. na warszawskim Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych. Reprezentanci Urzędów Miejskich i Starostw Powiatowych rywalizowali w pięciu konkurencjach, rozgrywanych na obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ponad 200 uczestników z całej Polski reprezentowało 30 gmin i powiatów.
 • TURYSTYKA WIEJSKA CZYNNIKIEM OŻYWIENIA TERENÓW WIEJSKICH
  Pod takim tytułem przebiegało IX Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne, zorganizowane w Złotowie w dniach 9-12.09.2001r. Na zaproszenie Starosty Złotowskiego i Dyrektora Krajowego Centrum Doradztwa Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Krakowie, w tytułowym seminarium uczestniczył także wiceburmistrz Adam Stocki, reprezentujący także władze Polskiej federacji Turystyki Wiejskiej.
 • PŁYTY NAGROBNE POWRACAJĄ NA NALEŻNE IM MIEJSCA
  Staraniem Zarządu Miejskiego i pracowników Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska odnalezione płyty i kamienie nagrobne z poniemieckiego cmentarza przy ulicy Kasztanowej powracają na teren cmentarza.
 • KONCERT ORKIESTRY KAMERALNEJ Z HANOWERU
  Na zaproszenie wiceburmistrza Adama Stockiego w Obornikach gościła orkiestra kameralna z Hanoweru. Za uprzejmym przyzwoleniem księdza proboszcza Franciszka Jadamusa koncert odbył się w kościele pw. św. Judy Tadeusza i Antoniego w dniu 31 sierpnia 2001 roku.
 • PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PIERSI
  Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Trzebnicy we współpracy z Pracownią Mammografii doktora Tomasza Harania oraz samorządami lokalnymi realizują program wczesnego wykrywania nowotworów piersi, finansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

 

 
Serwis prasowy nr 60

14 września 2001


 • POLITYKA MIESZKANIOWA c.d.
  Z początkiem roku Rada Miejska przyjęła uchwałę o przekształceniu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w spółkę prawa handlowego. Rejestrację spółki uzależniła od przyjęcia polityki mieszkaniowej gminy. W tym celu Rada powołała specjalną komisję do opracowania wymienionego dokumentu.
 • ZMIENIAMY WYGLĄD NASZEGO MIASTA
  "Zafundowaliśmy miastu i społeczeństwu zmianę w centrum miasta. Należy to rozpatrywać w kategoriach poprawy bezpieczeństwa i estetycznych. Jest to trwały element zmieniający wygląd naszego miasta."
 • GIMBUS
  W dniu 10 września 2001 roku w Jelczu-Laskowicach odbyło się przekazanie gimbusów wybranym gminom z Województwa Dolnośląskiego.
 • PLANOWANE PARTNERSTWO
  W czerwcu bieżącego roku gościł w naszej gminie przedwojenny mieszkaniec Golędzinowa - Werner Kloske. Obecnie mieszka w niemieckim mieście Rehau. Miał upoważnienie od burmistrza Edgara Pőpel do przeprowadzenia wstępnych rozmów z burmistrzem Jerzym Wisniewskim na temat nawiązania partnerstwa obu miast.
 • GALERIA OBORNIKI ŚLĄSKIE
  Samorząd Obornik obejmuje mecenatem wiele przedsięwzięć kulturalnych. Przy pomocy i współpracy ze środowiskiem plastycznym, ze środków budżetu gminy, został wydany katalog ?Galeria Oborniki Śląskie? prezentujący sylwetki 20 artystów plastyków...
 • ZIELONA OAZA
  To określenie, które w większości przypadków pasuje do ogrodów zgłoszonych w ósmej edycji konkursu "Na najładniejszą miejscowość, posesję, balkon". Każdy z prezentowanych ogrodów stworzony został przez ludzi kochających zieleń, rośliny i zwierzęta oraz - wbrew ogólnemu poglądowi - ciężką pracę, która towarzyszy powstawaniu tych ogrodów. Jednym słowem przez ludzi pracowitych i wrażliwych na piękno.