21 września 2001

WICEBURMISTRZ OBORNIK ŚLĄSKICH - WICEMISTRZEM POLSKI
/Dart, Ringo, Pływanie/

W dniach 12-15.09.2001r. na warszawskim Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych. Reprezentanci Urzędów Miejskich i Starostw Powiatowych rywalizowali w pięciu konkurencjach, rozgrywanych na obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ponad 200 uczestników z całej Polski reprezentowało 30 gmin i powiatów. Wspaniale zorganizowana sportowa impreza, wspierana przez lokalny samorząd z burmistrzem Ursynowa Stanisławem Falińskim na czele, była okazją do zaprezentowania gmin i powiatów, których przedstawiciele zmagali się w sportowej walce. Także nasza gmina Oborniki Śląskie i Urząd był reprezentowany przez wiceburmistrza Adama Stockiego.

Spośród 5-ciu konkurencji: dart, ringo, pływanie, unihoc, siatka plażowa wybrałem trzy konkurencje indywidualne. Ringo - i tu po wspaniałym finałowym spotkaniu zdobyłem wicemistrzostwo Polski, przegrywając 16:17 z zawodnikiem z Jaworzna Andrzejem Wieczorkiem. Z kolei startując w pływaniu, w stylu dowolnym /crawl/ zdobyłem czwarte miejsce, przegrywając o 0,4 s miejsce na podium, a w stylu klasycznym /żabka/ - piąte miejsce. Start w kolejnej dyscyplinie - dart - dał mi szesnaste miejsce w kraju. Dart to dyscyplina, która od niedawna staje się popularna. Rywalizacja w niej jest podobna do rzutków rzutkami do tarczy.

Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych to okazja do promocji gminy i zarazem sportowej rywalizacji - także zespołowej. Najliczniejsze ekipy: Gliwice - 30 osób, Ursynów - 20 osób, Pruszków - 15 osób, Warszawa-Wola - 15 osób, Jaworzno - 8 osób, Płock - 12 osób, rywalizowały o tytuł najlepszej gminy. Ostatecznie wygrał Urząd Miejski Jaworzna, gromadząc 140 punktów, przed Gliwicami - 134 punktów.

Organizatorzy zapewnili nie tylko sportowe zmagania ale także zadbali o to, by urzędnicy mogli spotkać się i w kuluarach porozmawiać o problemach swoich gmin; wymienić doświadczenia i wiedzę.

Dzięki Telewizji Polskiej dokonano montażu filmu o wszystkich gminach uczestniczących w Mistrzostwach. Liczni sponsorzy zapewnili finansowanie imprezy, nagrody, medale i upominki.

To wspaniała impreza, gdzie można odpocząć będąc aktywnym; oderwać się od codziennych problemów i jednocześnie promować swoją gminę. Warto dla niej poświęcić kilka dni urlopu.

Adam Stocki
Wiceburmistrz Obornik Śląskich

 

 

Serwis prasowy nr 61
21 września 2001

Serwis prasowy nr 60
14 września 2001