Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

11 września 2008

Szanowni Państwo!

Proszę o przyjęcie gorących podziękowań za udział i pomoc w organizacji Dożynek Gminnych i Powiatowych Oborniki Śląskie 2008.

Tegoroczne Dożynki w naszej Gminie miały trochę inny charakter, niż te w latach ubiegłych. Zdecydowaliśmy się zorganizować je w samych Obornikach Śląskich, aby uhonorować szczególnie rolników gospodarujących na dużym areale. A właśnie tacy są mieszkańcami miasta. Oczywiście słowa uznania za rolniczy trud należą się wszystkim rolnikom.

W organizację Rolniczego Święta włączyły się Społeczności Wiejskie oraz Instytucje Gminne i Powiatowe. Wsparli nas Sponsorzy i Ludzie Dobrej Woli. Zgodna współpraca dała wspaniałe efekty:

Frekwencja – nadspodziewana, program artystyczny – interesujący, atrakcje towarzyszące – w dużej rozmaitości, atmosfera – serdeczna i pełna życzliwości, a nade wszystko nienotowana dotychczas ilość dożynkowych wieńców.

Od Mieszkańców i Gości odbieram gratulacje. Dzielę się nimi z Państwem.

Jednocześnie już teraz zapraszam do współpracy przy organizacji Dożynek Gminnych 2009, których gospodarzem w przyszłym roku będzie społeczność wsi Kuraszków.

Paweł Misiorek
Burmistrz Obornik Śląskich

Przejdź do Galerii… 

Serwis prasowy nr 144
5 - 30 września 2008