Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urząd Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

2 września 2009

            

 

Ekologia to czysty biznes
Ruszyła kolejna edycja Konkursu Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes” 2009

Już ponad 5.000 firm przekonało się, że działania na rzecz ochrony środowiska są źródłem wymiernych korzyści finansowych. Sukces osiągnęły dzięki udziałowi
w Programie Czysty Biznes realizowanemu przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Swoje osiągnięcia firmy mogą prezentować, biorąc udział w realizowanym w ramach Programu Konkursie Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”. Ruszyła właśnie kolejna edycja Konkursu. Zgłoszenia do Konkursu można nadsyłać do 15 września 2009 r.

Konkurs skierowany jest do wszystkich polskich małych i średnich przedsiębiorstw, które
w swojej działalności zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Konkurs, a także związany z nim Program Czysty Biznes są źródłem wielu pomysłów oraz rozwiązań, które poza korzyściami ekologicznymi prowadzą do uzyskania znaczących oszczędności i poprawy wizerunku firm. Korzyści płynące dla firm, to m. in. prestiż, redukcja kosztów oraz wzrost konkurencyjności na rynku krajowym i międzynarodowym.

Konkurs „Czysty Biznes” trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat i cieszy się rosnącym zainteresowaniem środowiska biznesowego, o czym świadczy fakt, że w Kapitule Konkursu zasiadają przedstawiciele Rządu oraz liczących się organizacji biznesowych i firm, m.in. Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Rozwoju Regionalnego czy Prezes PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz.

Nagrody w Konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: zarządzanie energią, wodą
i odpadami, innowacyjny proces, innowacyjny produkt, produkt i usługa w turystyce, wizerunek oraz współpraca międzynarodowa. Ceremonia wręczenia Ogólnopolskich Nagród „Czysty Biznes” 2009 odbędzie się podczas XI Dorocznego Spotkania Klubów Czystego Biznesu, 6 listopada br. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Laureaci Konkursu Ogólnopolskich Nagród „Czysty Biznes” mogą uczestniczyć w krajowych eliminacjach do Europejskich Nagród „Biznes dla Środowiska” przyznawanych co dwa lata przez Komisję Europejską. Ich celem jest zwrócenie uwagi na działania wszystkich sektorów Unii Europejskiej zmierzające do rozwoju gospodarczego i społecznego bez szkody dla środowiska. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska jest polskim koordynatorem konkursu,
a jej partnerem jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.


Dodatkowe informacje o Konkursie Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”:
www.czystybiznes.pl

Katarzyna Triantafelo, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska
ul. Św. Krzyża 5/6, 31-028 Kraków, tel. 12-430-24-43, wew. 12
katarzyna.triantafelo@epce.org.pl 

Konkurs Czysty Biznes - plakat
Konkurs Czysty Biznes - ulotka
Konkurs Czysty Biznes - regulamin
Konkurs Czysty Biznes - nagrody
Konkurs Czysty Biznes - formularz 2009

Serwis prasowy nr 156
 Wrzesień 2009