Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy

14 września 2010

Pracowite wakacje warcabistów UKS Pitagoras uwieńczone sukcesem

Drużyna UKS Pitagoras Pęgów w składzie: Aneta Kwocz, Katarzyna Mederska i Julia Łakomska została Wicemistrzem Polski w 7. Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Warcabach Stupolowych. W turnieju, który rozegrany został w dniach 6-8 września w Dąbkach rywalizowały 4 drużyny. Zwyciężyła Mazovia Mińsk Mazowiecki przed UKS Pitagoras Pęgów, a trzecie miejsce zgodnie z postanowieniem PZWarc zajęły ex aequo GZ LZS Darłowo oraz Unia Horyniec.

Tak udany był finał wakacyjnych zmagań zawodników Pitagorasa Pęgów, ale i sam początek wakacji przyniósł sukces. W rywalizacji o Drużynowy Puchar Polski Młodzików 2010, rozgrywany w dniach 7-11 lipca w Lipnie, drużyna Pitagorasa w składzie: Kacper Klimowicz, Adrian Łakomski i Filip Szypa i Karolina Szymaszkiewicz wywalczyła 3 miejsce. Rywalizację wygrali zawodnicy UKS Struga Marki przed OKS Sokół Wrocław.

Sierpień był najważniejszym miesiącem dla warcabistów. W dniach od 1 do 7 sierpnia rozegrany został najważniejszy międzynarodowy turniej sezonu: 12th European Youth Draughts Championship 2010, czyli 12. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2010 w Warcabach Stupolowych. W tym roku zawodnicy z całej Europy rywalizowali w Mińsku Mazowieckim. Trzy zawodniczki Pitagorasa:
Apolonia Miążek, Julia Łakomska i Katarzyna Mederska, reprezentowały Polskę w składzie kadry narodowej podczas tych zawodów. W serii 9-ciu rund rozgrywek najbliżej medalu była Kasia Mederska w kategorii dziewcząt 17-19 lat, ostatecznie zajęła bardzo dobre 10. miejsce. W tej samej kategorii Julia Łakomska wywalczyła miejsce 21. Apolonia Miążek, najmłodsza z warcabistek Pitagorasa w barwach Polski, w kategorii dziewcząt 11-13 lat też uplasowała się na miejscu 21. Polscy warcabiści wywalczyli tylko jeden brązowy medal w tych mistrzostwach. W klasyfikacji drużynowej 12.

Pola Miążek

Kasia Mederska

Julia Łakomska

W Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polacy zajęli dopiero V miejsce, ulegając Rosji, Holandii, Białorusi oraz Ukrainie. Polskę wyprzedziły kraje, które od lat wspierają finansowo warcaby jako ważną dyscyplinę sportową.
Klasyfikacja końcowa 12. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Warcabach Stupolowych: